Memphis Depay zorgt voor totale gekte bij Corinthians: jonkies kopiëren identiteit aanvaller
i

Memphis-mania bij Corinthians. © Pro Shots

Memphis Depay zorgt voor totale gekte bij Corinthians: jonkies kopiëren identiteit aanvaller

07:01, 21-09-2024 / Laatste Update: 07:01, 21-09-2024

De komst van Memphis Depay heeft wat losgemaakt bij de club Corinthians. Transfervrij maakte de 30-jarige Nederlander de overstap naar de in nood verkerende topclub. Zaterdagavond 21.00 uur maakt hij mogelijk zijn debuut voor zijn nieuwe clubs en de fans lijken niet te kunnen wachten.

Depay werd vorige week met veel bombarie gepresenteerd in de Neo Química Arena in São Paulo. Het stadion, waar bijna 50.000 man in kan, was tot de nok toe gevuld voor de spectaculaire show. Vuurwerk, lichtshows en een hoop Zuid-Amerikaanse passie zorgde voor een uitstekende mix en prachtige beelden. Maar er was meer: Corinthians had voor een heuse 'Memphis-mania' gezorgd door jeugdspelers een hoofdband te geven.

Hoofdband en vingers in de oren

De hoofdband introduceerde Depay net voor het EK afgelopen zomer in Duitsland. Waar Oranje-bondscoach Ronald Koeman eerst nog sceptisch was, mondde het ding uit tot een hot item. Winkelketens verkochten meer zweetbanden dan ooit te voren en in het stadion droegen ook veel fans hem. Dat was bij de presentatie van Depay ook het geval, zo blijkt uit beelden die Corinthians nu heeft gedeeld.

'Onze toekomstige sterren steunen onze ster Memphis Depay', schrijft de club bij een video achter de schermen. Te zien is hoe tientallen jeugdspelers een hoofdband krijgen en de celebration van hun nieuwste speler kopiëren: met hun wijsvingers in de oren.

Mogelijk debuut

Depay heeft zijn eerste minuten nog niet gemaakt voor Corinthians, maar de verwachting is dat dat spoedig gebeurt. Zaterdagavond 21.00 uur (Nederlandse tijd) staat de degradatiekraker tegen Atlético Goianiense op het programma in de Série A. Die club staat met 18 punten stijf onderaan in de Braziliaanse competitie, terwijl Corinthians op een teleurstellende 18e plek staat.

De roemruchte club uit São Paulo, goed voor zeven kampioenschappen en één Copa Libertadores, kan de goals van Depay goed gebruiken in de strijd tegen degradatie. Geluiden uit Brazilië zijn dat de Nederlander maximaal 45 minuten kan spelen tegen Atlético Goianiense.

Geen Oranje

De Nederlander is niet opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor de Nations League-wedstrijden volgende maand tegen Hongarije en Duitsland. Afgelopen interlandperiode deed bondscoach Ronald Koeman ook al geen beroep op hem.