Coach Peter Bosz heeft met Olympique Lyon een slechte beurt gemaakt in Ligue 1. Bij Stade Rennes was Lyon volstrekt kansloos. De poulegenoot van Vitesse in de Conference League won met liefst 4-1.
Rennes (of Rennais zoals sommigen zeggen) was oppermachtig in eigen huis. Lyon had helemaal niets in te brengen. In het eerste uur had de uitploeg niet eens een doelpoging. Pas na de 3-0 begon de ploeg van Bosz een beetje aan te dringen, maar dat was natuurlijk volstrekt te laat.
Rennes domineerde van begin tot eind en Lyon werd overklast. Dat terwijl Bosz niet eens een B-elftal de wei had ingestuurd. Dezelfde ploeg die met 3-0 van Sparta Praag won doordeweeks en daarvoor ook de beste was in de topper met RC Lens. Dezelfde ploeg zag eruit als een stelletje amateurs.
Eenrichtingsverkeer voor Rennes en PSG al 10 punten voor
Het was eenrichtingsverkeer naar het doel van Anthony Lopes. Toch duurde het tot vlak voor het rustsignaal dat Rennes op voorsprong kwam. Gaetan Laborde was de doelpuntenmaker. Na rust besliste Hamari Traore de wedstrijd. Vervolgens scoorde invaller Adrien Truffert er nog 2. In de blessuretijd maakte Lucas Paqueta vanaf 11 meter nog een eretreffer.
En dus staat Lyon nu 7e in Ligue 1 met 19 punten uit 13 wedstrijden. Rennes klimt met 22 punten naar de 5e stek. Bovenin deden alleen PSG (2-3 tegen Bordeaux zaterdag) en Lens (4-0 tegen Troyes zaterdag) goede zaken. OGC Nice verloor zondag thuis met 1-0 van Montpellier en Olympique Marseille wist niet te winnen van FC Metz (0-0). PSG heeft nu al een voorsprong van liefst 10 punten.
)