🎥 | Peter Bosz weet met Lyon niet te winnen van Brest met Marco Bizot

Marcel Roes • 21:06, 07-08-2021 / Laatste Update: 17:28, 06-08-2024
Marcel Roes • 21:06, 07-08-2021 / Laatste Update: 17:28, 06-08-2024

Peter Bosz is teleurstellend begonnen aan zijn avontuur als trainer van Olympique Lyon. De Franse topclub verspeelde in de 1e Ligue 1-wedstrijd van het seizoen punten tegen Stade Brest (1-1), waar de van AZ overgekomen Marco Bizot zijn officiële debuut maakte onder de lat.

Bosz werd na vorig seizoen aangesteld als nieuwe trainer van Lyon, maar had zijn debuut in de Ligue 1 ongetwijfeld anders voorgesteld. De Nederlandse coach zag zijn ploeg weliswaar domineren in balbezit, maar kansen werden nauwelijks gecreëerd. Zonder de transfervrij naar FC Barcelona vertrokken Memphis Depay oogde Lyon aanvallend machteloos.

0-1

Tot overmaat van ramp was het bij de 1e echte kans voor Stade Brest wel direct raak. Vlak voor rust kreeg Irving Cardona alle ruimte om uit te halen en vanaf een meter of 17 vuurde hij feilloos raak: 0-1. Omdat er in de 2e helft weinig veranderde aan het spelbeeld, greep Bosz na 1 uur spelen in. Thiago Mendes en Rayan Cherki verlieten het veld, Islam Slimani en Lucas Paqueta kwamen binnen de lijnen.

1-1

Die ingrepen pakten bijzonder goed uit. Slimani tekende 2 minuten na zijn invalbeurt namelijk voor de 1-1. De boomlange en ervaren spits ontving de bal van Karl Toko Ekambi en schoot na een goede aanname feilloos raak. Bizot had geen schijn van kans. Moussa Dembélé kreeg nog een opgelegde kopkans op de 2-1, maar had het vizier niet op scherp staan.