RB Leipzig heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de strijd om de DFB Pokal. De Bundesliga-club moest het in de tweede ronde van de Duitse bekertoernooi zonder Xavi Simons. Lutsharel Geertruida had een opvallende rol.
RB Leipzig versloeg in het Duitse bekertoernooi FC Sankt Pauli met 4-2. Simons ontbreekt enkele weken nadat de Oranje-international is geopereerd aan een enkel. Zonder de spelmaker stond de thuisploeg al snel op 2-0 door doelpunten van Yussuf Poulsen en Christoph Baumgartner.
26 oktober 2024, 20:14
Xavi Simons moet een tijdje aan de zijlijn toekijken vanwege een enkelblessure, waar hij zaterdagmiddag aan werd geopereerd in München. Simons vernam dus op een andere manier dat zijn ploeg RB Leipzig met 3-1 had gewonnen van Freiburg en voor even de koppositie heeft overgenomen.
Die laatste scoorde uit een perfecte voorzet van oud-Feyenoorder Geertruida. De bezoekers uit Hamburg scoorden tegen, maar met zijn tweede treffer bracht Poulsen de marge weer op twee. Na nog een tegentreffer bepaalde Antonio Nusa de eindstand op 4-2.
DFB Pokal
Bayer Leverkusen, waar onder anderen Jeremie Frimpong en Florian Wirtz op de bank zaten, was veel te sterk voor het een klasse lager uitkomende Elversberg.
De regerend landskampioen won met 3-0. Coach Kees van Wonderen kon niet stunten met tweedeklasser Schalke 04, dat met 3-0 verloor van het een niveau hoger uitkomende FC Augsburg.
commentaar