DELEN

Robin van Persie krijgt kritiek binnen SC Heerenveen: 'Daardoor weet je eigenlijk nooit waar je aan toe bent'

09:24, 04-01-2025 / Laatste Update: 12:47, 04-01-2025
Robin van Persie krijgt kritiek binnen SC Heerenveen: 'Daardoor weet je eigenlijk nooit waar je aan toe bent'
i

Robin van Persie maakt niet alleen maar vrienden bij SC Heerenveen © Getty Images

09:24, 04-01-2025 / Laatste Update: 12:47, 04-01-2025

Robin van Persie heeft zijn eerste maanden als hoofdtrainer op het hoogste niveau achter de rug. De voormalig topspits staat met SC Heerenveen op een elfde plaats en heeft na de winterstop zicht op meer. Toch is er ook de nodige kritiek op de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal, zelfs binnen de eigen spelersgroep.

Andries Noppert is daar open en eerlijk over. De doelman, die nog op het WK van 2022 voor Oranje keepte, heeft een moeilijke relatie met RvP en moet genoegen nemen met slechts een aantal wedstrijden onder de lat. Van Persie koos er aan het begin van het seizoen bewust voor om geen eerste keeper aan te wijzen. Daardoor stond concurrent Mickey van der Hart twaalf Eredivisieduels onder de lat en Noppert vijf. In het bekertoernooi werd ook de derde doelman gebruikt.

Dat rouleren vindt Noppert niets, zo wordt duidelijk in gesprek met Voetbal International. "Kijk, als je eerste keeper bent, voel je vertrouwen aan alle kanten. Dat voel ik nu niet." Door het opvallende systeem van Van Persie is het wekelijks de vraag wie er op doel verschijnt. "De trainer heeft aan het begin van het seizoen iets aangegeven en daardoor weer je nooit waar je aan toe bent", is Noppert duidelijk. "Dat vind ik niet altijd even makkelijk."

Vertrouwen een knauw

Het contrast met twee jaar geleden is groot. Toen werd Noppert plots een bekende Nederlander na zijn vijf WK-duels in Qatar. Nederland haalde de kwartfinales. Nu is hij dus - grotendeels - tweede keus in Heerenveen en daardoor heeft zijn vertrouwen een knauw gekregen. "Maar goed, de trainer heeft gezegd hoe hij erin staat, en dan kunnen we er een heel lang verhaal van maken, maar dan moet ik het accepteren en door. Ik probeer gewoon zo goed mogelijk mijn werk te doen en zal het vertrouwen dan maar uit andere dingen moeten halen."

Nieuwe naam bij SC Heerenveen

Heerenveen hervat de Eredivisie volgende week met een uitduel bij NAC, een van de oud-clubs van Noppert. Of hij dan op doel staat is nog onduidelijk. Noppert zag deze week keeperstrainer Harmen Kuperus vanwege een 'verschillende visie op keepers' vertrekken uit Friesland. Frans Hoek is aangetrokken als vervanger. Hoek en Noppert werkten ook samen tijdens het WK van 2022.

Alles over Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.