FC Groningen-keeper Sergio Padt denkt dat hij niet meer in aanmerking komt voor Oranje. De 30-jarige sluitpost zat in het verleden wel eens bij de selectie en is bij zijn werkgever een rots in de branding, maar zet een loopbaan bij het Nederlands elftal uit zijn hoofd.
Tegen VI zei Padt, die volgend jaar voor de Bulgaarse grootmacht Ludogorets speelt, de hoop op Oranje op te hebben gegeven. "Vervlogen, ja", aldus Padt, die nooit een interland speelde maar bij zowel Dick Advocaat als Ronald Koeman wel als 3e doelman bij de definitieve selectie gezeten.
Geen optie
Sinds de komst van Frank de Boer als opvolger van Koeman zat Padt zelfs niet meer bij de voorselectie. "In het najaar waren er een paar blessures, terwijl ik prima stond te keepen. Ik zat er echter niet bij, dus dan kun je zelf wel beredeneren dat het dan waarschijnlijk helemaal niet meer gaat gebeuren. Nu zijn bijna alle keepers weer fit. Oranje gaat 'm gewoon niet meer worden voor me, hoe goed ik ook keep. Zo realistisch moet ik zijn."
Is dat terecht? "Straks gaat dit allemaal helemaal verkeerd rond op die knip- en plaksites", ging de keeper gevreesd verder. "Voorop staat dat ik niet beweer dat ik eerste keeper van Oranje zou moeten zijn. Ik zeg ook niet dat ik bij de beste 3 hoor. Tim Krul en Jasper Cillessen zijn uitstekende keepers, Joël Drommel is een groot talent. Onder Ronald Koeman was ik de vaste 3e keeper."
Koeman vond Padt de ideale nummer 3. De Boer koos Cillessen, Krul, Maarten Stekelenburg, Marco Bizot, Drommel én Justin Bijlow boven Padt. Volgens de doelman kon 'het treinincident' uit 2018 ermee te maken hebben. Onder invloed gaf hij een beveiliger een klap.
Accepteren
"Ik heb in die periode buiten het veld een grote fout gemaakt en ben ik daar blijkbaar nooit meer bovenop gekomen", zegt Padt. "Sterker nog: in de tussentijd hebben allerlei andere keepers me bij het Nederlands elftal ingehaald. Ligt dat dan aan mijn kwaliteiten, of aan het feit dat veel andere keepers zich goed hebben ontwikkeld?"
Misschien zette de KNVB Padt vanwege dit voorval een streep door zijn naam. "Mogelijk, dat is een vraag die je zou kunnen stellen", rondde Padt af. "Sindsdien heb ik nooit meer iets gehoord. Blijkbaar staat er ergens een kruisje. Erg jammer, maar dat heb ik inmiddels een plekje gegeven."