Sjaak Swart over Ajax: 'Dit elftal mist leiders en moet soms 3-3-4 spelen'

Trevor Wagener • 11:35, 28-11-2021 / Laatste Update: 16:40, 06-08-2024
Trevor Wagener • 11:35, 28-11-2021 / Laatste Update: 16:40, 06-08-2024

Als het aan clublegende Sjaak Swart ligt, gaat Ajax soms in een 3-3-4-opstelling spelen. De 83-jarige veteraan zei dat bij het programma Goedemorgen Eredivisie op ESPN.

Volgens de oud-voetballer moeten de Amsterdammers dat vooral doen tegen teams met een verdedigende instelling. Volgens Swart kan Ajax dan meer profiteren, ook al zijn er niet veel ideale ruimtes om in te voetballen.

Opstelling-advies Sjaak Swart

"3-3-4", aldus Swart. "Met Tadic en Haller in de spits. Tegen verdedigende teams is dat prima", ging hij verder. Ook miste de oud-prof het nodige leiderschap in het huidige elftal. Swart vergelijk het Ajax van nu met het elftal uit zijn tijd.

"Wij wisten na een tijdje wel wie er goed was bij de tegenstander. Die moesten we uitschakelen", ging hij verder. "Wij hadden ene (Johan) Neeskens rondlopen, die ging voorop. Jongens zoals hij en ik bepaalden de wedstrijden. Dat mis ik nu een beetje bij dit Ajax."

Swart over Ajax

Jammer, aldus Swart. "Anders waren ze nog beter!" Ajax speelt zondag om 12.15 uur de uitwedstrijd bij Sparta Rotterdam.