Wojciech Szczęsny is de vervanger van de geblesseerde Marc-André ter Stegen bij FC Barcelona. De Poolse keeper ging vorige maand met pensioen, maar keert voor één seizoen terug om bij de Spaanse topclub aan de slag te gaan.
De komende dagen staat de medische keuring op het programma, weet transfergoeroe Fabrizio Romano. De 34-jarige keeper speelde jarenlang voor clubs als Arsenal, AS Roma en Juventus. Vooral bij Juventus, zijn laatste club, was de Poolse Szczęsny succesvol. Bij Barcelona kan hij landgenoot Robert Lewandowski helpen, die dit seizoen enorm op dreef is. Hij loopt zes op zes in de competitie.
Ter Stegen kampt met een gescheurde kniepees (patellartendinitis), die hij opliep in het afgelopen duel tegen Villarreal. Rondom de rust werd hij vervangen door Iñaki Peña, de tweede keeper van Barcelona. De 25-jarige doelman is een kind van de club en zal ongetwijfeld hebben gehoopt om Ter Stegen te mogen vervangen, maar niks blijkt minder waar.
24 september 2024, 09:49
De zware blessure van FC Barcelona-keeper Marc-André ter Stegen is in vooral Duitsland en Catalonië groot nieuws. In Duitsland wordt met angst en beven gekeken naar het kniekwetsuur, want het land weet dat deze blessure er voor kan zorgen dat je nooit meer terugkeert op het absolute topniveau.
Kans voor Peña
Woensdagavond zal hij waarschijnlijk wel onder de lat staan, wanneer Barcelona het opneemt tegen Getafe. Mogelijk keept Peña ook de komende wedstrijden tegen Osasuna (La Liga) en Young Boys (Champions League). De andere optie voor trainer Hansi Flick is de 20-jarige Ander Astralaga.
Net de eerste keeper
Ook voor Ter Stegen komt de blessure op een extra vervelend moment. Hij was nét gebombardeerd tot eerste keeper van Duitsland, nadat hij jarenlang trouw de tweede keeper speelde achter Manuel Neuer. Op het EK was Ter Stegen ook nog veroordeeld tot de rol van tweede viool, waar hij het niet mee eens was.
Na het EK stopte de 38-jarige Neuer - na 124 interlands - als international van Duitsland. De 32-jarige Ter Stegen was in de tussentijd alsnog tot 42 interlands, waarvan 25 oefenwedstrijden, gekomen. In die periode maakte hij al twee EK's en twee WK's mee, maar hij kwam nooit in actie op een eindtoernooi.
16 september 2024, 14:35
Een schitterend moment voor Frenkie de Jong bij FC Barcelona. Maandag 16 september kan zijn persoonlijke geschiedenisboeken in als markering van het begin van het einde van een horrorperiode. De Nederlandse middenvelder voelde zich weer eens voetballer.
Alles over La Liga
Check hier het laatste nieuws over La Liga, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.