Ondanks een ribblessure staat Mathieu van der Poel zondag als topfavoriet aan de start bij het WK veldrijden in Liévin. Dankzij een 'magisch apparaatje' gaat hij voor zijn zevende wereldtitel.
Van der Poel liep vijf weken geleden een gebroken rib op en moest meerdere wereldbekerritten afzeggen. "Het is niet aangenaam om te rijden op de cross-fiets", zei de 30-jarige voorafgaand aan de veldrit van Maasmechelen, vorig weekend.
Ruim vier weken nadat hij tijdens de cross van Loenhout in botsing was gekomen met een paaltje, had de wereldkampioen nog altijd last van zijn rib. "Een scan heeft aangetoond dat mijn rib gebroken was en hij is nog steeds niet volledig aan elkaar."
Indiba
Toch is Van der Poel weer fit voor het WK. "Dankzij Indiba", aldus de renner over zijn wondermethode in het Algemeen Dagblad. "Het is een toestel dat de botgroei stimuleert, zodat het wat sneller terug aan elkaar groeit."
Dankzij het apparaatje maakte Van der Poel zijn rentree in Maasmechelen en stond hij aan de start in Hoogerheide. Hij was weer fit en won beide crossen.
Elektrotherapie
Indiba is een Spaanse uitvinding om pijn te bestrijden, blessures te laten herstellen, maar bijvoorbeeld ook de huid te 'verjongen'. Het gaat om elektrotherapie met een constante, hoge stroomfrequentie. Zo kunnen er meer zuurstof en voedingsstoffen naar de cellen en zelfherstellende vermogen van het menselijk lichaam gestimuleerd.
In het wielrennen, waar botbreuken met grote regelmaat voorkomen, zijn middelen als deze al jaren geleden geïntroduceerd. Indiba is al volledig ingeburgerd bij verschillende ploegen.