Dylan van Baarle begreep niets van gekke slotfase: 'Ben er nog beduusd van'

Bart van der Wijst • 00:28, 04-04-2022 / Laatste Update: 15:49, 06-08-2024
Dylan van Baarle begreep niets van gekke slotfase: 'Ben er nog beduusd van'
Bart van der Wijst • 00:28, 04-04-2022 / Laatste Update: 15:49, 06-08-2024

Dylan van Baarle werd zondag 2e in de Ronde van Vlaanderen achter landgenoot Mathieu van der Poel. Wie dat een kleine 10 kilometer voor het einde van de race voorspelde werd voor gek verklaard, maar na een knotsgekke laatste kilometer gebeurde het alsnog.

"Ik ben er nog een beetje beduusd van", sprak de Nederlandse renner van INEOS-Grenadiers na afloop. "Het ging allemaal zo snel in de laatste kilometer, ik moest heel snel beslissingen nemen. Opeens was ik aan het sprinten om de zege, dat had ik absoluut niet meer verwacht."

Pokeren

Van der Poel en Tadej Pogacar stonden haast stil in de slotkilometer, omdat geen van beide heren de sprint wilde beginnen. Dat gaf kansen voor Van Baarle en Valentin Madouas. "Je weet dat ze naar elkaar gaan kijken. Het is hier de afgelopen jaren vaak een 'surplace' geweest in de slotkilometer. Wij hielden juist de snelheid erin omdat er achter ons nog renners aankwamen", blikte Van Baarle terug.

"Ik had er alle vertrouwen in dat ik nog 3e kon worden. Nu is het zelfs de 2e plaats geworden. Mathieu was gewoon te sterk. Het is fenomenaal wat hij doet nadat hij zo'n moeilijke winter had. Het is leuk dat er een Nederlander wint, maar van mij mag het over 2 weken in Parijs-Roubaix andersom zijn", verzekerde Van Baarle.