Kuss en Jumbo-Visma erg blij met contractverlenging: 'Hij wordt meer en meer een leider'

admin â€¢ 19:27, 19-03-2021 / Laatste Update: 18:20, 06-08-2024
Kuss en Jumbo-Visma erg blij met contractverlenging: 'Hij wordt meer en meer een leider'
admin â€¢ 19:27, 19-03-2021 / Laatste Update: 18:20, 06-08-2024

Sepp Kuss heeft zijn contract bij Team Jumbo-Visma verlengd tot en met 2024. Dat heeft de 26-jarige Amerikaanse wielrenner vrijdag bekendgemaakt in een chatsessie.

Kuss rijdt sinds 2018 voor de Nederlandse ploeg en was afgelopen jaar belangrijk als knecht voor Primoz Roglic in de Tour de France en Ronde van Spanje.

'Ook als mens'

"Ik ben erg blij met de contractverlenging. De afgelopen 3 jaar heb ik me heel goed gevoeld in dit team", zegt Kuss. "De begeleiding en de renners van het team vormen voor mij een fijne omgeving. Ze begrijpen me als renner, maar belangrijker nog, ook als mens. Op die manier halen we het beste in elkaar naar boven. Ik krijg altijd mijn kansen en dat helpt om gemotiveerd te blijven. In dit team streven we altijd grote doelen na en dat is heel spannend en heel speciaal."

'Hij wordt meer en meer zelf een leider'

Merijn Zeeman is als sportief directeur van Team Jumbo-Visma erg in zijn nopjes met het langere verblijf van de Amerikaan die overwinningen boekte in de Tour of Utah, de Vuelta en de Dauphiné. "Sepp behoort tot de beste klimmers van het peloton", zegt Zeeman. "Zo is hij uitgegroeid tot een renner die eigen kansen pakt, maar ook superbelangrijk is in de ondersteuning van de kopmannen. Hij wordt meer en meer zelf een leider en we gaan hem de komende jaren begeleiden bij het ontdekken van zijn grenzen."