Tadej Pogacar heeft zondag zijn vijfde eindzege in de Tour de France veilig gesteld in de finale van de koers met de eindstreep in Parijs. Mathieu van der Poel won de iconische slotrit in Parijs na een zenuwslopend einde.
Afgelopen jaar won Wout van Aert nog op heroïsche wijze de laatste rit. Hij is er dit jaar niet bij. Geletruidrager Tadej Pogacar lijkt zijn zinnen te hebben gezet op een zesde etappezege. Ook Mathieu van der Poel lijkt één van de favorieten.
Met nog 26 kilometer te gaan reed hij met Pogacar op kop. Remco Evenepoel kon ook aanhaken, net als Mads Pedersen. Op 19 kilometer voor de finish werden ze ingehaald door het peloton. In de laatste 10 kilometer opent Van der Poel opnieuw de aanval, met de gele trui-drager in zijn wiel. Het peloton haalde hen vlak voor de finish nog inhalen.
In de sprint kon Van der Poel zijn concurrentie nipt voorblijven. Achter hem was er nog sprake van een valpartij. Na een fotofinish met Jasper Philipsen en Mads Pedersen mocht de Nederlander zich de winnaar van de iconische slotrit noemen.
Ingekorte slotrit
Traditiegetrouw reed de Tour de France in de laatste rit door de straten van Parijs. De oorspronkelijke etappe zou over 133 kilometer van Thoiry naar de hoofdstad van Frankrijk gaan. Maar de rit moest worden ingekort vanwege bosbranden in de omgeving. Er zijn namelijk niet genoeg hulpdiensten beschikbaar rondom Parijs.
De etappe werd ingekort tot 89 kilometer. De renners worden nu nog wel voorgesteld in Thoiry, maar gaan vervolgens per bus naar Parijs, waar de officiële start om 17.50 uur is. Er zijn twee extra ronden op de Champs-Élysées toegevoegd aan het oorspronkelijke parcours. De drie beklimmingen in Montmartre zijn behouden.
Op het moment dat de renners voor de zevende keer de Arc de Triomphe gepasseerd hadden en op weg waren naar Montmartre werden de tijden voor het algemeen klassement stilgezet. Pogacar hoefde dus alleen nog maar te finishen om zijn eindzege veilig te stellen.
Remco Evenepoel werd tweede in het eindklassement. De derde podiumplek wordt gevuld door Pogacars ploeggenoot Isaac Del Toro, die ook het jongerenklassement lijkt te gaan winnen. Zaterdag verzekerde Mads Pedersen zich al van het puntenklassement en Richard Carapaz stelde de eindwinst in het bergklassement veilig.
De Sloveense Pogacar staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.
Bekijk op onze speciale pagina over de Ronde van Frankrijk al het laatste nieuws, en de uitslagen & klassementen. Check daarnaast het prijzengeld in de Tour en ook de profielen van onder meer Tadej Pogacar en Thymen Arensman, maar ook van de verloofde van de topfavoriet voor het geel en de geliefde van Mathieu van der Poel.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)