Dit is de vermoedelijke opstelling van Oranje voor de WK-wedstrijd tegen Marokko

Aron Kleeven • 29 juni 2026 om 07:05 / Update: 9 minuten geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Dit is de vermoedelijke opstelling van Oranje voor de WK-wedstrijd tegen Marokko
i

Ronald Koeman blikte in Monterrey vooruit op de wedstrijd van Oranje tegen Marokko ©ANP

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Aron Kleeven • 29 juni 2026 om 07:05 / Update: 9 minuten geleden

Het Nederlands elftal wacht in de nacht van maandag op dinsdag een absolute kraker op het WK voetbal. In de eerste knock-outwedstrijd van het toernooi is Marokko in het Mexicaanse Monterrey de tegenstander. Na de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië en de ontwikkelingen binnen de selectie tekent de vermoedelijke basisopstelling van Ronald Koeman zich steeds duidelijker af.

Het Nederlands elftal staat maandagavond lokale tijd voor de eerste echte alles-of-niets-wedstrijd van dit WK. In Monterrey wacht Marokko in de zestiende finales en bondscoach Ronald Koeman lijkt daarvoor weer over zijn volledige selectie te kunnen beschikken. Bovendien is een belangrijk risico verdwenen: na de groepsfase zijn alle gele kaarten kwijtgescholden, waardoor niemand meer op scherp staat.

Dat betekent goed nieuws voor meerdere internationals. Tegen Tunesië koos Koeman er bewust voor om enkele spelers die op scherp stonden buiten de basis te houden. Micky van de Ven en Crysencio Summerville begonnen daardoor op de bank om een eventuele schorsing te voorkomen. Ook Memphis Depay stond op scherp, maar die dreiging is inmiddels verdwenen. Richting het duel met Marokko kan Koeman dus weer zonder die afwegingen zijn sterkste elf samenstellen.

Cody Gakpo

De grootste onzekerheid richting de wedstrijd leek even rondom Cody Gakpo te liggen. De aanvaller maakte samen met zijn vriendin bekend dat hun ongeboren zoontje tijdens de zwangerschap is overleden. Het verdrietige nieuws zorgde vanzelfsprekend voor veel medeleven binnen de Oranje-selectie en daarbuiten.

Ronald Koeman liet weten dat de hele groep achter Gakpo staat en dat de aanvaller alle ruimte heeft gekregen om op zijn eigen manier met het verlies om te gaan. Ook aanvoerder Virgil van Dijk sprak zijn steun uit richting zijn ploeggenoot. Tegelijkertijd maakte de bondscoach duidelijk dat Gakpo gewoon inzetbaar is voor de kraker tegen Marokko. Alles wijst er dan ook op dat hij maandag 'gewoon' aan de aftrap verschijnt. Gakpo zou bovendien zelf enorm gemotiveerd zijn om met Oranje de volgende ronde van het WK te bereiken.

Brian Brobbey

Ook Brian Brobbey lijkt zijn basisplaats voorlopig niet meer kwijt te raken. De spits begon tegen Zweden verrassend in de basis en betaalde dat vertrouwen direct terug met twee doelpunten. Tegen Tunesië maakte hij opnieuw indruk door de 2-0 voor zijn rekening te nemen, waardoor hij inmiddels al op drie WK-treffers staat. Koeman liet eerder tijdens een persconferentie al doorschemeren dat hij weinig ziet in onnodig wisselen als een spits in vorm is.

Vermoedelijke opstelling Oranje

Verbruggen; Dumfries, Van Hecke, Van Dijk, Van de Ven; De Jong, Gravenberch, Reijnders; Summerville, Brobbey, Gakpo

Nederland - Marokko

Nederland speelt maandagavond om 19.00 uur lokale tijd in Monterrey tegen Marokko. Door het tijdverschil van acht uur wordt er in Nederland pas diep in de nacht gekeken: de aftrap is in de nacht van maandag op dinsdag om 03.00 uur Nederlandse tijd. Als Nederland afrekent met Marokko, is Canada de volgende tegenstander. Die wedstrijd wordt gespeeld in Houston, waarmee Oranje bij winst op de Marokkanen dus terug zou keren naar de Verenigde Staten voor de volgende halte op het WK.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover