Frankrijk geldt al geruime tijd als dé topfavoriet voor de wereldtitel op het WK voetbal. Sportnieuws.nl-analisten Robert Maaskant en Hedwiges Maduro begrijpen daarom goed waarom Noorwegen-bondscoach Ståle Solbakken ervoor koos om een B-elftal op te stellen. "Als coach zit je te kijken naar die wedstrijd en dan denk je wel: hier heb ik even geen antwoord op", stelt Maaskant.
"Noorwegen koos er strategisch voor om niet hun sterkste opstelling op te stellen, omdat ze er straks in de volgende ronde willen staan", zegt Maaskant in de Sportnieuws.nl WK-voetbalpodcast. "En als ik dan zie hoe Frankrijk tekeer gaat in de eerste fase van de wedstrijd, dan krijg je gewoon bijna geen zin meer om tegen die gasten te spelen…" Uiteindelijk verloor Noorwegen met 4-1 van Frankrijk.
Frankrijk nauwelijks af te stoppen
De ex-trainer verwijst daarna direct naar een mogelijke ontmoeting tussen Oranje en Frankrijk, die in de kwartfinale van het WK mogelijk is. "Als je ziet met welk tempo zij spelen en de snelheid bij counters... Als coach zit je te kijken naar die wedstrijd en dan pak je altijd weer Nederland erbij: oké, hoe gaan wij dat dan oplossen? En als ik heel eerlijk ben, heb ik er even geen antwoord op."
Begrip voor keuze Noorwegen
Ook oud-international Hedwiges Maduro begrijpt de beslissing van de Noorse bondscoach om niet met zijn sterkste elftal te starten. "Noorwegen wil natuurlijk zo ver mogelijk, dus zij kijken ook naar de mogelijke route. Als nummer twee speel je waarschijnlijk tegen Ivoorkust, dat oogt makkelijker dan de andere kant van het schema. Ik begreep de keuze van Ståle Solbakken wel."
De voormalig profvoetballer denkt bovendien dat zelfs het sterkste Noorwegen het moeilijk had gehad tegen Frankrijk. "Ze zijn zó goed voorin", zegt Maduro vol lof. "Je moet eigenlijk rugdekking geven, maar dat kan helemaal niet. Als je dan rugdekking geeft aan een speler die tegen Dembélé staat, dan staat Mbappé weer vrij. Ga je Mbappé helpen, dan staat iemand anders weer vrij."
Opvallend interview Haaland
Maaskant vond het vooral opvallend hoe ontspannen Noorwegen voorafgaand aan de wedstrijd was. "Haaland zei van tevoren al: of wij nou met een A-ploeg of B-ploeg komen, we verliezen waarschijnlijk en Frankrijk wordt wereldkampioen. Hij stond er zó relaxed in. Ik vond het mooi dat hij dat zo vertelde", besluit Maaskant.
Beluister de Sportnieuws.nl WK podcast
In de nieuwe aflevering van de Sportnieuws.nl WK-voetbalpodcast bespreken Robert Maaskant en Hedwiges Maduro de stunt van Kaapverdië, de chaos bij bondscoach Marcelo Bielsa en de groepswinst van België. Ook is er een bijzondere gast in de studio: Lianne Kleinjan. De Bredase dichteres draagt een prachtig gedicht op aan het einde van de podcast.
Verder worden de opvallende tactiek van Noorwegen tegen Frankrijk, het gemis van Orgel Joke in Mexico en het uitspreken door Maduro en Maaskant over het duel van Wout Weghorst en Noa Lang op de training besproken. Luister naar de nieuwe aflevering in jouw favoriete podcastapp.
Het laatste nieuws over het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Check hier het speelschema, met programma, uitslagen en standen.
Hier vind je alles over Oranje, van nieuws, opmerkelijke verhalen tot statistieken.
Bekijk en beluister onze dagelijkse WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
,fit(480:))