Live WK voetbal | België aast op stunt tegen Spanje in spannende kwartfinale

Redactie Sportnieuws.nl • 10 juli 2026 om 18:28 / Update: 56 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Live WK voetbal | België aast op stunt tegen Spanje in spannende kwartfinale
i

© Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 10 juli 2026 om 18:28 / Update: 56 minuten geleden

Spanje en België nemen het vrijdagavond tegen elkaar op in de kwartfinale van het WK voetbal. Voor de winnaar wacht een loodzware halve finale tegen topfavoriet Frankrijk. Volg het duel hier live!

Zowel België als Spanje hebben met veel vertrouwen toegewerkt naar het affiche in Los Angeles vrijdagavond. Beide ploegen hadden even nodig om in het toernooi te groeien, maar lijken hun draai inmiddels te hebben gevonden. De landen kruisten al tweemaal de degens met elkaar op het mondiale eindtoernooi. In 1986 wonnen de Belgen na penalty's, waarna Spanje in 1990 hun sportieve revanche nam.

België veelbesproken

De campagne van België is dit toernooi een van de meest besproken. Zij namen het in de achtste finale op tegen gastland Amerika. Eigenlijk zou spits Folarin Balogun niet mee mogen doen bij de VS, maar na een vermeend belletje van president Trump naar FIFA-baas Gianni Infantino mocht de aanvaller plots wel meedoen. Veel maakte dat overigens niet uit voor de Belgen die eenvoudig met 4-1 wonnen.

En dat terwijl de Rode Duivels daarvoor nog veel moeite hadden. In de groepsfase werd er gelijkgespeeld tegen zowel Egypte als Iran. Tegen Senegal hadden de Belgen extra tijd nodig in de zestiende finale. Het lijkt voor hen dus een hels karwei te worden.

Route van Spanje

Ook Spanje, dat geldt als één van de grote favorieten voor de eindzege, begon nog moeizaam. In het eerste groepsduel werd er gelijkgespeeld tegen Kaapverdië (0-0). Daarna werd er wel overtuigend gewonnen van Saoedie-Arabië, Uruguay en Oostenrijk.

In de achtste finale rekende de Spanjaarden af met Portugal (1-0). Zij maakten daarmee eigenhandig een eind aan het WK-sprookje van Cristiano Ronaldo.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google