Scheidsrechter Alireza Faghani stond tijdens de achtste finale tussen Mexico en Engeland voortdurend in de schijnwerpers. Al binnen een minuut trok de Australisch-Iraanse arbiter geel voor Declan Rice, een beslissing die vooral bij Engeland voor discussie zorgde. In de tweede helft drukte Faghani opnieuw zijn stempel op de wedstrijd met meerdere VAR-ingrepen, een rode kaart en twee strafschoppen.
Engeland-middenvelder Declan Rice probeerde de bal te veroveren, maar raakte Luis Romo daarbij met de punt van zijn schoen tegen het hoofd van de Mexicaan. Scheidsrechter Faghani trok al binnen de minuut een gele kaart voor de Arsenal-middenvelder, tot grote ergenis van bondscoach Thomas Tuchel.
Furieuze Tuchel
Tuchel reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter. De Duitser ging stevig tekeer tegen de vierde official, omdat hij zich totaal niet kon vinden in het oordeel. Volgens Tuchel maakte Rice geen overtreding, maar kopte de Mexicaan simpelweg te laag.
In tweede helft wél een rode kaart
In de tweede helft viel er wél een rode kaart. Op het kletsnatte veld van het iconische Estadio Azteca gleed Engeland-verdediger Jarrel Quansah hard in, maar van het spelen van de bal was geen sprake. De Engelsman raakte vol de enkel van een Mexicaanse tegenstander.
Scheidsrechter Faghani liet aanvankelijk doorspelen, maar werd vervolgens door de VAR naar het scherm geroepen. Na het bekijken van de beelden trok hij alsnog rood voor Quansah. Een terechte keuze vindt oud-toparbiter Mario van der Ende. "Gevalletje beetje bal, veel tegenstander. Rood op advies van VAR is in mijn inziens meer dan terecht."
Twee penalty's in tien minuten
De arbitrage speelde daarna opnieuw een hoofdrol. Eerst kreeg Engeland een terechte strafschop nadat Anthony Gordon werd neergehaald, waarna Harry Kane de 1-3 binnenschoot. Even later wees de scheidsrechter na VAR-ingrijpen opnieuw naar de stip, dit keer voor Mexico na een overtreding van diezelfde Kane. Raúl Jiménez maakte vanaf elf meter de 2-3 in een knotsgekke achtste finale.
Van der Ende kijkt met genoegen naar het optreden van de VAR. "Hoe had Mexico-Engeland eruit gezien zonder VAR? Penalty wel terecht, Kane raakte de Mexicaan", schreef de ex-scheids op zijn eigen X-kanaal.
Check hier het speelschema, met programma en uitslagen.
Bekijk en beluister onze WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
,fit(480:))