Veelbesproken Amerikaanse WK-spits richt zich tot fans na ophef op WK voetbal: 'We hebben jullie teleurgesteld'

Redactie Sportnieuws.nl • 8 juli 2026 om 20:01
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Veelbesproken Amerikaanse WK-spits richt zich tot fans na ophef op WK voetbal: 'We hebben jullie teleurgesteld'
i

Een ontgoochelde Folarin Balogun na de uitschakeling © Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 8 juli 2026 om 20:01

Folarin Balogun was de afgelopen week zo ongeveer de meest besproken sporter ter wereld. Nadat zijn rode kaart onverwachts werd teruggedraaid, deden veel bizarre geruchten de ronde. Uiteindelijk maakte het weinig uit, want ook met de spits kon de VS het niet bolwerken tegen België. Daags na de uitschakeling komt Balogun met een emotionele boodschap.

Het verhaal rond de 25-jarige Balogun is inmiddels bekend. Hij kreeg een rode kaart in het duel van de Verenigde Staten met Bosnië en Herzegovina, maar die werd enkele dagen later omgezet in een voorwaardelijke schorsing. Daardoor kon hij toch in actie komen in de achtste finale tegen België. Nadat ook Donald Trump zich uitsprak over de zaak, kwamen er allerlei complotten naar buiten over vermeend samenspel met FIFA-baas Gianni Infantino.

Er ontstond enorm veel ophef rond de spits en wellicht had hij daar wel last van. Tijdens het duel met België (1-4 verlies) was hij nagenoeg onzichtbaar. Nadat Balogun een dag kon bijkomen van de uitschakeling, trok hij naar Instagram met een openhartig bericht gericht aan het Amerikaanse volk.

Excuses aan fans

"Mijn WK-debuut… het doet pijn om vier jaar te moeten wachten om opnieuw op het hoogste niveau van onze sport te kunnen spelen", begon Balogun op zijn sociale media. "Ik wil mijn excuses aanbieden aan onze fans. Het was niet goed genoeg. En toen het er het meest op aankwam, hebben we jullie teleurgesteld."

Wel ziet hij de toekomst van het Amerikaanse voetbal rooskleurig in. "Voetbal in Amerika zal alleen maar groter worden", vervolgt de aanvaller van AS Monaco. "Het geloof, het talent en de passie groeien voortdurend en ik weet dat de beste dagen voor ons liggen. De toekomst behoort toe aan diegenen die nooit stoppen met geloven. Dit moment zal ons motiveren. We komen terug. Voor de natie en voor onze vlag."

Tot het moment van alle commotie en ophef was Balogun bezig aan een verdienstelijk eindtoernooi. In de openingswedstrijd tegen Paraguay scoorde hij twee keer. Ook in de veelbesproken confrontatie tegen Bosnië was hij trefzeker. Dat hij toch kon spelen tegen de Belgen was overigens slecht nieuws voor PSV-spits Ricardo Pepi. Zijn rol was daardoor beperkt.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover