Topdarter Michael van Gerwen kruipt door oog van de naald na dramaweek: 'Soms heb je van die dagen'

23 mei 2026 om 21:55 / Update: 53 minuten geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Topdarter Michael van Gerwen kruipt door oog van de naald na dramaweek: 'Soms heb je van die dagen'
i

Michael van Gerwen ©Getty

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
23 mei 2026 om 21:55 / Update: 53 minuten geleden

Michael van Gerwen had het zaterdagavond bij de Euro Tour in Riesa erg lastig. Madars Razma kwam in de tweede ronde voor met 3-0 tegen de voormalig wereldkampioen. Mighty Mike knokte zich terug en won met 6-5.

Van Gerwen trapte de partij in de tweede ronde van het toernooi 2026 International Darts Open af door zijn leg af te staan aan de Letse darter. Omdat hij als tweede geplaatst is in Riesa, mocht de Brabander de openingsronde overslaan. Razma brak Van Gerwen vervolgens nogmaals, maar toen leek de maat vol bij MVG.

In de vierde en tiende game plaatste hij een re-break. Daarvoor had Van Gerwen veel kansen nodig, want het was slordig op de dubbels bij de Nederlander, die de Premier League Darts afgelopen donderdag afsloot als nummer zes in de groepsfase. Daardoor mist hij de play-offs van het toernooi. In Riesa maakt hij nog wel kans op de hoofdprijs.

Gian van Veen

"Ik maakte het lastig voor mezelf", zei de winnaar op het podium. "Vooral in het begin miste ik veel kansen. Het voelde niet goed vandaag. Misschien was mijn concentratie niet helemaal 100 procent. Soms heb je van die daegn. Morgen moet het beter, ander maak ik geen kans."

Eerder op de dag waren er ook andere Nederlanders actief in Duitsland. Jermaine Wattimena,Kevin Doets, Wessel Nijman en Gian van Veen zien we zondag terug in de achtste finale. Niels Zonneveld bleef steken in de tweede ronde. Check hieronder de uitslagen.

Uitslagen Euro Tour in Riesa

Middagsessie

Jermaine Wattimena 6-5 Bradley Brooks
Damon Heta 6-2 Niels Zonneveld
Kevin Doets 6-5 Luke Woodhouse
Ricardo Pietreczko 6-5 Danny Noppert
Ross Smith 6-3 Joe Cullen
Rob Cross 6-2 Mike De Decker
Wessel Nijman 6-5 William O'Connor
Cameron Menzies 6-4 Josh Rock

Avondsessie

Kim Huybrechts 6-5 Chris Dobey
James Wade 6-0 Dave Chisnall
Ryan Searle 6-3 Charlie Manby
Christian Kist 6-2 Ryan Joyce
Gian van Veen 6-3 Connor Scutt
Michael van Gerwen v Madars Razma
Stephen Bunting v Krzysztof Ratajski
Martin Schindler v Karel Sedlacek

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover