Topfavoriet Ashleigh Barty heeft heel verrassend verloren op het olympisch tennistoernooi in Tokio. De Australische nummer 1 van de wereld die onlangs Wimbledon won moest in 2 sets buigen voor de Spaanse Sara Sorribes Tormo: 6-4 6-3.
Meld je aan en ontvang het laatste nieuws rechtstreeks in je inbox.
Mis geen spannende evenementen, exclusieve tickets en unieke updates!
De 26-jarige Lieke Klaver is een absolute topatlete. Op de Olympische Spelen in Parijs beleefde ze het hoogtepunt van haar carrière door goud te pakken met de gemengde estafetteploeg, maar ook kreeg ze een klap toen haar individuele afstand uitdraaide uit op een deceptie. Buiten de baan viel ze al eens in de prijzen: Klaver werd in 2024 uitgroepen tot de mooiste sportvrouw van Nederland. Ze heeft al jaren een relatie met een collega-atleet.
Femke Bol is een fenomeen op twee benen. Met of zonder horden, op de 400 meter is ze van uitzonderlijke kwaliteit. Op de Olympische Spelen in Parijs ging ze door een rollercoaster met goud én een mislukte individuele race. Gelukkig heeft ze haar vriend om haar te helpen. Dit is Femke Bol, de 25-jarige topatlete uit Amersfoort.
Schoonspringer Tom Daley won vorig jaar in Parijs nog een zilveren medaille op de Olympische Spelen. Direct daarna kondigde hij het einde van zijn carrière aan. Nu doet hij een boekje open over de moeilijke tijd die hij doormaakte.
Een zeer opvallend verhaal uit Groot-Brittannië. Topkanoër Kurts Adams Rozentals is in april geschorst door de sportbond Paddle UK, omdat hij een OnlyFans account heeft. Om die reden staat Rozentals voor een bizarre keuze.
Zoals een voetballer maar moet afwachten op welke positie de trainer hem neerzet, zo is het voor een roeier onzeker in welke boot hij geacht wordt te stappen. Toproeier Rik Rienks (30) is ontevreden over de gemaakte keuzes. En dat is mild uitgedrukt.
Ze is één van de Nederlandse heldinnen op de Olympische Spelen van Parijs geworden: Yibbi Jansen. Een 'gouden speelster', ook met dank aan haar bekende vader. Bovendien werd ze verkozen tot 'mooiste sportvrouw van 2025' door FHM.