Femke Bol heeft altijd één grote concurrente op de 400 meter horden. Hoewel ze niet vaak tegen elkaar racen, ziet Bol ook de tijden die Sydney McLaughlin-Levrone in de Verenigde Staten loopt. En die zijn vaak sneller dan die van haar.
Donderdagavond staan ze weer eens tegenover elkaar, in de finale van de 400 meter horden op de Olympische Spelen. Natuurlijk, er zijn nog meer finalisten, maar Bol en McLaughlin-Levrone zijn de topfavorieten voor het goud. De 25-jarige Amerikaanse atlete heeft zelfs het wereldrecord in handen op de afstand. Wat maakt Bol dan óók een kanshebber op het goud?
Dat rekende het Algemeen Dagblad uit. Waar het verschil in 2019 precies drie seconden was tussen McLaughlin-Levrone en Bol, daar is dat gat nu gezakt tot nog maar 0,3 seconden. En sinds het jaar van de Olympische Spelen in Tokio (2021) - waar de Amerikaanse goud pakte - snoepte Bol méér van haar PR af dan haar concurrente. Ze komt dus dichterbij.
Jaar | Sydney McLaughlin-Levrone | Femke Bol | Verschil |
|---|---|---|---|
2019 | 52,23 seconden | 55,23 seconden | 3,00 seconden |
2020 | 52,23 | 53,79 | 1,56 |
2021 | 51,46 | 52,03 | 0,57 |
2022 | 50,68 | 52,03 | 1,35 |
2023 | 50,68 | 51,45 | 0,77 |
2024 | 50,65 | 50,96 | 0,30 |
Verschillen sinds Tokio
Sinds Tokio heeft Bol liefst 1,08 seconden gevonden. McLaughlin-Levrone is ook sneller geworden, maar blijft steken op 0,81 seconden. En sinds 2022 vond de Amerikaanse atlete zelfs maar 0,03 seconden. Toch leverde het haar in juni van 2024 wél de snelste tijd ooit gelopen op. Dat moeten we ook niet vergeten. Bol is met 50,96 seconden de houder van het Europees record.
Geen fijne ontmoetingen
Het wordt pas de derde keer dat Bol en McLaughlin-Levrone tegenover elkaar staan. De eerste keer was op de vorige Olympische Spelen. 51,46 seconden was de tijd van winnares McLaughlin-Levrone, Bol werd derde met een tijd van 52,03.
Een jaar later ontmoetten ze elkaar weer, in het Amerikaanse Oregon. Destijds zette Syd the Kid in eigen land een wereldrecord neer: 50,68. Tot nu toe heeft Bol dus geen goede herinneringen overgehouden aan de ontmoetingen met McLaughlin-Levrone.
Alles over de Olympische Spelen in Parijs
Check op onze speciale pagina over de Olympische Spelen al het laatste nieuws vanuit Parijs, het programma van de dag, de medaillespiegel, beluister onze exclusieve podcast met olympisch kampioenen Ellen Hoog & Naomi van As en bekijk onze video's vanuit het TeamNL Huis.
)