Jenning de Boo heeft weer een sterke rit gereden op het EK sprint. Hij zette de snelste tijd neer op de tweede 500 meter. Vlak daarvoor vond een flinke valpartij plaats.
De laatste rit ging tussen De Boo en Merijn Scheperkamp. Laatstgenoemde was sneller in de opening. Beiden reden sterk maar De Boo was uiteindelijk het snelst met een tijd van 34,39. Scheperkamp reed de tweede tijd: 34,58, zijn snelste 500 meter van het seizoen.
11 januari 2025, 11:15
Femke Kok heeft de snelste tijd neergezet op de tweede 500 meter van het EK sprint. Jutta Leerdam en Suzanne Schulting reden exact dezelfde tijd en delen de derde plek.
"Ik opende iets minder hard dan gisteren", begon De Boo tegen NOS. "Ik was heel verrast want opeens stond Merijn naast mij in de laatste binnenbocht. Ik moest nog even de gaskraan open doen in de laatste 100 meter."
De titel is binnen handbereik voor De Boo, maar hij wil absoluut niet rustig aan doen bij de 1000 meter. "Ik ben niet iemand die het op veilig gaat spelen. Ik houd niet van voorzichtig. Als ik wil winnen, wil ik dik winnen."
Tim Prins
Tim Prins kwam als eerste Nederlander in actie op de tweede 500 meter. Hij zette exact dezelfde tijd neer als zijn directe tegenstander Marten Liiv: 34,850. Daarmee deelden zij de derde plek. "Ik ben blij dat ik in de 34 zit en een grote stap maak richting het podium. Dat is het belangrijkste", aldus Prins tegen de NOS.
10 januari 2025, 22:44
Tim Prins wist wat hem te doen stond op de eerste 1000 meter van het EK sprint, nota bene in een directe clash tegen zijn maatje en Team Reggeborgh-teamgenoot Jenning de Boo. Hij ging diep, heel diep. Sportnieuws.nl sprak hem na afloop toen hij met een prullenbakje in de mixed zone verscheen: "Ik moet goed op mijn ademhaling letten om het binnen te houden."
De top drie in het klassement is nu volledig Nederlands. De Boo staat bovenaan met 102.505 punten. Scheperkamp volgt op de tweede plaats (103.275) en Prins op plek drie (103.825).
Valpartij
In de tweede rit vond een harde valpartij plaats. Tuukka Suomalainen maakte een harde klap, waardoor zijn schaatspak flink scheurde. Na de race waren grote schaafwonden op zijn knie te zien.
10 januari 2025, 21:38
Jutta Leerdam moest op de 500 meter haar meerdere erkennen in Femke Kok, maar was desalniettemin niet ontevreden over haar eerste dag van het EK allround. Na afloop in de mixed zone ging het over haar nieuwe ijzers en een bijna-botsing met de Oostenrijkse Vanessa Herzog: "En ik zat een beetje met die turbulente wissel en ik zei ook ‘Yooo, ik moet erlangs!'"
De Boo
Het EK sprint trapte vrijdagavond (10 januari) af met de eerste 500 meter en 1000 meter. Na die afstanden stak Jenning de Boo er met kop en schouders bovenuit.
11 januari 2025, 16:27
Jutta Leerdam zei het al na het NK sprint: "Wie komen er nou eigenlijk bij op het EK? Het Nederlandse niveau is al het beste van Europa." Die woorden mag ze dit weekend waar gaan maken op het EK sprint. Tegelijkertijd wordt het EK allround gehouden, waar Nederland meer concurrentie heeft. Hier lees je alles over het gecombineerde EK schaatsen in Thialf, Heerenveen.
Zaterdag stelde hij zijn zege veilig en bleek na afloop dat zijn opa even voor het toernooi is overleden. Twijfelen om mee te doen, deed De Boo niet. "Dat was een beetje zijn laatste wens", vertelde De Boo. "Dus ik ben heel blij dat ik hier heb gewonnen. Toch misschien wel een beetje voor hem."