DELEN

Griekspoor maakt korte metten met landgenoot Van de Zandschulp op Australian Open

Rick Kraaijeveld • 14:57, 18-01-2023 / Laatste Update: 13:30, 06-08-2024
Rick Kraaijeveld • 14:57, 18-01-2023 / Laatste Update: 13:30, 06-08-2024

Tallon Griekspoor heeft ruim gewonnen van Botic van de Zandschulp in het Nederlandse onderonsje in de 2e ronde van de Australian Open. Hij won met 3-0 in sets en was gedurende de hele wedstrijd een stuk beter. Hij won met 6-4 6-4 6-4.

In set 1 had hij een cruciale break in game 5, die kwam Van de Zandschulp niet meer te boven. Dat breaken zette Griekspoor rustig door in de 2e set, door gelijk de eerste game te breaken. Halverwege de 2e set was er even een regenpauze, wat de Australian Open al vanaf het begin in de weg zit.

Vrolijk verder

Griekspoor had zich in de pauze helemaal bepakt zodat hij niet koud zou worden, dat heeft klaarblijkelijk geholpen. Hij was genadeloos in zijn eigen servicebeurten waardoor Van de Zandschulp geen break terug kon pakken. Set 2 ging daarom ook vrij gemakkelijk naar Griekspoor.

Set 3 begon wat anders, Van de Zandschulp kwam namelijk 2-0 voor in games maar na 6 games stond het alweer 3-3 gelijk. Daarna stoomde Griekspoor door en kwam hij op 5-3, hij kon het met een break afmaken, maar dat lukte niet. Uiteindelijk pakte hij de 10e game wel en zo won hij ook die set met 6-4. De vorige ontmoeting tussen de 2, op de NK-finale, ging toen juist gemakkelijk naar Van de Zandschulp. De rollen waren vandaag omgedraaid.

In de volgende ronde ontmoet hij Stefano Tsitsipas die nummer 4 op de wereldranglijst staat.