Paul Haarhuis hoopt dat Kiki Bertens kan aantreden in het enkelspel bij de komende ontmoeting met China in de Billie Jean King Cup, voorheen de Fed Cup. "Het is voor haar belangrijk weer wedstrijdritme op te doen en ze heeft hier haar trainingsuren gemaakt. Het gaat goed en daar zijn we blij mee”, aldus de Haarhuis, die vrijdag en zaterdag in Den Bosch voor de laatste keer de rol van captain heeft bij het Nederlands tennisteam.
Bertens is op de weg terug na een achillespeesoperatie. De Wateringse nummer 11 van de wereld speelde sinds haar rentree in 3 toernooien, maar wist nog geen partij te winnen. Ze meldde zich begin april af voor het toernooi in het Amerikaans Charleston omdat haar geopereerde achillespees weer begon op te spelen.
'Niet pijnvrij op de baan'
"Tot nog toe heeft ze de test goed doorstaan, maar ze staat nog niet pijnvrij op de baan. Het is ook aan haar of ze kan spelen. Ik bedoel, ze moet niet alleen naar dit weekend kijken, maar ook naar de weken erna", zegt Haarhuis.
China
In de ideale opstelling spelen Bertens en Arantxa Rus de enkelspelen op vrijdag en zaterdag. Lesley Pattinama-Kerkhove komt aan bod als 1 van die 2 niet kan spelen. Demi Schuurs is geselecteerd voor het dubbelspel. De winnaar van de ontmoeting tussen Nederland en China mag zich via de zogeheten qualifiers proberen te plaatsen voor het eindtoernooi van de Billie Jean King Cup in 2022 in Boedapest.