Diede de Groot heeft haar 15e grand slam gewonnen. Op Wimbledon won zij van de Japanse Yui Kamiji in 2 sets met 6-4 6-2. De finale ging vrij gemakkelijk naar haar. Het is haar 4e titel op Wimbledon.
In set 1 werd de Japanse al moedeloos, bij 5-1 was er weinig vooruitzicht voor Kamiji. Uiteindelijk werd de set geëindigd met 6-4. De 2e set ging nog sneller voor De Groot. De Groot komt overigens nogmaals in actie op Wimbledon: in de dubbelspelfinale speelt zij met Aniek van Koot tegen Dana Mathewson en wederom Kamiji.
Nummer 1
De Groot is de beste van de wereld in het rolstoeltennis, ze staat bovenaan de wereldranking. Al 55 partijen is zij ongeslagen. Hierdoor won zij al verschillende titels. Qua grand slams heeft ze de Australian Open en US Open 4 keer gewonnen. Roland Garros heeft zij 3 keer weten te winnen.