Nummer één van de wereld Jannik Sinner is door het oog van de naald gekropen op Wimbledon. De Italiaanse toptennisser kwam ten val in de eerste game en leek te verliezen van Grigor Dimitrov. Totdat zijn Bulgaarse tegenstander zelf uitviel.
Sinner is een van de grote favorieten voor de titel op Wimbledon. Het heilige gras is alles behalve zijn favoriete ondergrond. Sterker nog, hij haalde nog nooit de finale van Wimbledon. Met het geluk van een kampioen behaalde hij maandagavond de kwartfinales. De Italiaanse toptennisser was zichtbaar geroerd toen Dimitrov het veld met een blessure moest verlaten.
Valpartij Sinner
Spelen op gras is altijd wennen. In het duel om de kwartfinale tegen Grigor Dimitrov maakte Sinner in de eerste game van de wedstrijd een pijnlijke glijpartij. Er leek niet zoveel aan de hand te zijn, maar naarmate de wedstrijd vorderde, bleef hij pijn houden.
Nadat Sinner de eerste set met 6-3 verloor van de sterk serverende Bulgaar, riep hij in de tweede set zijn fysio naar zijn stoeltje. Hij wees naar zijn arm en maakte kenbaar bepaalde bewegingen niet meer volledig te kunnen maken. De fysio nam zijn tijd, maar besloot dat Sinner gewoon weer de baan mocht opstappen.
Voor de 34-jarige Dimitrov had winnen van Sinner een enorme stunt geweest. De nummer 21 van de wereld won voor het laatst in 2020 van het supertalent. In 2014 stond hij in de halve finale van Wimbledon, zijn beste resultaat tot nu toe. Het leek te lukken, maar in de derde set ging het mis.
Dimitrov dook naar de grond en greep met pijn naar zijn oksel. Hij kon winnen van de niet-fitte Sinner, maar viel zelf met een blessure uit. Een gigantische anticlimax.
Kwartfinale
Sinner speelt in de kwartfinale van Wimbledon tegen de Amerikaan Ben Shelton. Hij versloeg maandag Lorenzo Sonego in vier sets. Novak Djokovic en Carlos Alcaraz bereikten de kwartfinale zondag al.
Alles over Wimbledon
Lees hier alles over het laatste nieuws op Wimbledon, check ook het speelschema en de uitslagen, verdiep je in het prijzengeld van vele miljoenen en lees alles over het leven van de deelnemende toptennissers en hun partners.
)