Groot nieuws uit Tour de France: bekende naam stopt na 24 jaar

Redactie Sportnieuws.nl • 13 juli 2026 om 11:37
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Groot nieuws uit Tour de France: bekende naam stopt na 24 jaar
i

Een beeld dat we na dit jaar niet meer terugzien: een juichende renner van Soudal Quick-Step, in dit geval TIm Merlier © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 13 juli 2026 om 11:37

Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.

Quick-Step was sinds de oprichting in 2003 een van de naamgevers van de wielerploeg, die jarenlang een van de succesvolste ter wereld was. Toprenners als Tom Boonen, Niki Terpstra, Mark Cavendish en Julian Alaphilippe kwamen uit voor de ploeg, die lange tijd werd geleid door de Belg Patrick Lefevere.

De ploeg is met name succesvol geweest in de eendagskoersen en het sprinten. In totaal werden 22 zogeheten 'monumenten' gewonnen en won de ploeg tien keer de puntentrui in een grote ronde.

Het nieuws komt naar buiten tijdens de Tour de France, waar deze maandag niet gefietst wordt. Op maandag is het namelijk tijd voor de eerste van de twee rustdagen in de Tour. Mathieu van der Poel won afgelopen zondag op knappe wijze een etappe. Eerder was landgenoot Olav Kooij ook al succesvol met een ritzege.

Bekijk op onze speciale pagina over de Ronde van Frankrijk al het laatste nieuws, en de uitslagen & klassementen. Check daarnaast het prijzengeld in de Tour en ook de profielen van onder meer Tadej Pogacar en Thymen Arensman, maar ook van de verloofde van de topfavoriet voor het geel en de geliefde van Mathieu van der Poel.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google