In de Tour de France gaat het donderdag voor het eerst vuurwerk worden tussen de klassementsrenners. In de zesde etappe van Pau naar Gavarnie-Gèdre moet het peloton een aantal flinke bergen over en dus is het de vraag of Jonas Vingegaard en de andere sterke klimmers de strijd aan kunnen gaan met Tadej Pogacar. Volg de etappe hier live.
Thymen Arensman moet al vroeg lossen op de Col du Tourmalet. Waar de 26-jarige klimmer tot nu toe relatief weinig tijd verloor in het klassement, lijkt het er vandaag niet in te zitten. Vanaf morgen zal Arensman zich vermoedelijk meer gaan richten op etappewinst. De grote favorieten houden voorlopig nog stand. Tadej Pogačar houdt zich vooralsnog gedeisd en laat zijn ploeg het tempo controleren.
Lenny Martinez is als eerste boven gekomen op de Col d’Aspin. De Fransman versloeg zijn landgenoot Paret-Peintre in een sprint-à-deux. De twee hebben allebei uitgesproken voor de bolletjestrui te gaan en pakken onderweg belangrijke punten: Martinez krijgt er tien, Paret-Peintre acht. In de afdaling laten de twee zich terugzakken in het uitgedunde peloton, waar de klassementsmannen zich klaarmaken voor de iconische Col du Tourmalet.
Eerder was het al onrustig in de vlucht. Eerst ontstond er een kopgroep met Mads Pedersen, Victor Campenaerts en Huub Artz, maar dat avontuur hield geen stand. Artz liet zich terugzakken na verwarring over een waarschuwing van de jury, waarna Pedersen en Campenaerts later ook werden ingelopen. Daarna probeerde Ben O’Connor het nog solo, maar ook de Australiër werd op de Col d’Aspin teruggepakt door het peloton.
Zware bergrit
Na een rustige aanloop moet het peloton in het tweede gedeelte van de etappe flink klimmen. Eerst moeten ze de Col d'Aspin (12 kilometer met een stijgingspercentage van 6,5 procent) over en daarna wacht de zwaarste klim van de hele etappe: de iconische Col du Tourmalet. Die berg is 2115 meter hoog en de beklimming is 17,1 kilometer lang met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,3 procent. De Tourmalet is de berg die het vaakst is opgenomen in het parcours van de Tour.
Vanaf de top van de Tourmalet is het nog bijna 40 kilometer naar de finish. Die bestaat voor de helft uit de afdaling en daarna volgt een lange klim naar finishplaats Gavarnie-Gèdre. De beklimming is liefst 18,7 kilometer lang, maar de weg loopt gemiddeld slechts 3,7 procent omhoog. Dat is waarschijnlijk niet steil genoeg om grote verschillen te maken en dus moeten ambitieuze renners al op de Tourmalet aanvallen.
Favorieten zesde etappe Tour de France
De topfavoriet voor de zege is uiteraard Tadej Pogacar. Het is de grote vraag of mannen als Vingegaard, Paul Seixas, Remco Evenepoel, Florian Lipowitz en Juan Ayuso in zijn buurt kunnen blijven. De kans lijkt groot dat Traeen de gele trui behoudt, want hij heeft bijna acht minuten voorsprong op Pogacar en de andere klassementsrenners.
Bekijk op onze speciale pagina over de Ronde van Frankrijk al het laatste nieuws, en de uitslagen & klassementen. Check daarnaast het prijzengeld in de Tour en ook de profielen van onder meer Tadej Pogacar en Thymen Arensman, maar ook van de verloofde van de topfavoriet voor het geel en de geliefde van Mathieu van der Poel.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)