Jasper Philipsen (28) moest er even op wachten, maar woensdag pakte hij eindelijk zijn eerste ritzege in deze Tour de France. De Belgische teamgenoot rondde perfect werk van Mathieu van der Poel succesvol af. Dat zorgde voor vrolijke gezichten bij Philipsen, die door een diep dal is gegaan.
De 28-jarige Belg kwam in de klassieke sprintetappes steeds tekort en leek voor het eerst in vijf jaar zonder overwinning te eindigen in de Tour. "Mentaal was het heel zwaar door alle shit die ik over me heen kreeg, maar mijn team bleef in me geloven dus deze zege is voor hen", zei de renner van Alpecin-Premier Tech in zijn flashinterview.
Philipsen sprintte na een chaotische rit naar de elfde etappezege van zijn carrière in de Tour. De Belg had zijn aanvankelijke mindere prestaties in deze editie niet verwacht. "Ik had een goede voorbereiding en was in de vorm van mijn leven. Maar vervolgens waren de eerste twaalf dagen verschrikkelijk. Ik kon het gevoel niet vinden waar ik op hoopte. Was het de hitte? Dat maakte het echt verschrikkelijk. Of was het iets anders? Ik weet het niet. Ik was teleurgesteld in mezelf en boos dat het niet lukte."
Openhartige Jasper Philipsen
"Ik zat als een boze vogel aan tafel en twijfelde aan mezelf. Ik heb mijn Instagram verwijderd en heb me teruggetrokken in de bubbel van de ploeg. Ik wil al mijn ploeggenoten en de staf bedanken, zij hebben met me moeten dealen. De hele rollercoaster aan emoties maakt deze ritzege zeker mooier", aldus een openhartige Philipsen.
De etappe van woensdag heeft Philipsen veel energie gekost. "Dit kost me een paar jaar van mijn leven. Ik vocht ergens tussen verschillende groepen in. Ik dacht dat de rit voor mij al verloren was, maar het team bleef geloven en maakte een plan. Op het einde waren we nog heel sterk en werd ik afgezet voor de finish", aldus de Belg over het voorbereidende werk van ploeggenoot Mathieu van der Poel.
Bekijk op onze speciale pagina over de Ronde van Frankrijk al het laatste nieuws, en de uitslagen & klassementen. Check daarnaast het prijzengeld in de Tour en ook de profielen van onder meer Tadej Pogacar en Thymen Arensman, maar ook van de verloofde van de topfavoriet voor het geel en de geliefde van Mathieu van der Poel.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)