Ajax-trainer Francesco Farioli doet boekje open over 'verstoorde verhouding' met technisch directeur Alex Kroes
i

Francesco Farioli, trainer van Ajax © Pro Shots

Ajax-trainer Francesco Farioli doet boekje open over 'verstoorde verhouding' met technisch directeur Alex Kroes

20:40, 29-01-2025 / Laatste Update: 20:43, 29-01-2025

Bij Ajax is het onrustig. Niet alleen vanwege de blamerende nederlaag tegen RFS in de Europa League, maar ook vanwege de vooralsnog moeizame transferperiode. Het zou mede daardoor niet boteren tussen trainer Francesco Farioli en technisch directeur Alex Kroes. De Italiaanse oefenmeester besloot om een dag voor het Europa League-duel met Galatasaray openheid van zaken te geven.

De trainer wijst de geruchten naar het rijk der fabelen. Volgens hem is er niets aan de hand en speelt er niets tussen hem en Kroes. "Er is geen frustratie, geen enkele vorm van drama. Het voelt soms ongemakkelijk dat kleine verhalen worden opgeblazen."

Zoektocht naar linksbuiten

Met dat laatstgenoemde doelt Farioli op meerdere berichten uit de media. Zo zou Youri Regeer zijn teruggehaald om, volgens Kroes, als rechtsback te spelen, maar zag Farioli hem vooral als middenvelder. En ook de gewenste linksbuiten is na maanden nog altijd niet binnen. Mogelijk moet Ajax de verhuurde Carlos Forbs daarom terughalen.

Dat laatste is een idee van de trainer zelf, want hij kreeg van Kroes de nodige alternatieve spelers aangeboden. Farioli ziet het liefst Forbs. "Als het aan mij had gelegen, had hij aan het begin van het seizoen ook mogen blijven." Op dit moment is Mika Godts de enige speler die als linksbuiten kan spelen.

Geruchten niet makkelijk

Farioli gaf op de persconferentie ook aan niet te weten welke spelers er nog komen en gaan. Voor Brian Brobbey is er interesse, zo is er interesse uit de Premier League. De Italiaanse trainer moet afwachten hoe zijn selectie er voor staat. "Op dit moment is het met alle geruchten niet makkelijk, omdat we bij Ajax veel jonge spelers hebben die de aandacht trekken van grote clubs."

Ajax kan de tussenronde van de Europa League alleen in theorie niet meer ontgaan. Lange tijd was Farioli met zijn ploeg op weg naar een plek bij de eerste acht, maar na drie nederlagen op rij is die kans verkeken. Donderdag spelen de Amsterdammers tegen het Turkse Galatasaray.

Alles over Europa League

Check hier het laatste nieuws over de Europa League, bekijk ook het aankomende programma en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.