Alex Kroes gaat in op financiële situatie van Ajax: 'Als we voor 100 miljoen verkopen, kunnen we 40 miljoen herinvesteren'
i

Alex Kroes. © ProShots

Alex Kroes gaat in op financiële situatie van Ajax: 'Als we voor 100 miljoen verkopen, kunnen we 40 miljoen herinvesteren'

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 10:29, 25-07-2024 / Laatste Update: 10:34, 25-07-2024

Alex Kroes en Marijn Beuker gaven donderdagochtend, voorafgaand aan de Europese-kwalificatie van Ajax tegen Vojvodina, een diepte-interview. Daar gaf technisch directeur Kroes een toelichting over de financiële situatie van Ajax. Het ziet er niet rooskleurig uit voor de Amsterdammers.

Ajax-fans hoeven geen mega investeringen te verwachten, ook niet als er voor honderd miljoen verkocht wordt. "Als wij voor pak 'm beet honderd miljoen verkopen, kunnen we voor ongeveer veertig miljoen herinvesteren", legt Kroes uit. Ook qua salarishuis verandert het één en ander. "We gaan ongeveer 35 procent terug in salaris."

TV-gids: op deze zender kijk je naar FK Vojvodina - Ajax in de voorronden van de Europa League

1 augustus 2024, 06:20

Het duurt nog meer dan een week voordat de Eredivisie gaat beginnen, maar voor Ajax staat er donderdag alweer een belangrijke wedstrijd op het programma. De Amsterdammers in de tweede voorronde van de Europa League moeten op bezoek bij FK Vojvodina. De ploeg van Francesco Farioli verdedigt een 1-0 voorsprong in Servië en dus belooft het een heet avondje te worden. Lees hier op welke zender je die wedstrijd volgt.

Flinke uitdaging voor Kroes

Kroes erkent dat de huidige transferzomer geen gemakkelijke klus is. "Het is puzzelen, want we hebben financiële en sportieve targets en doelstellingen meegekregen. Uiteindelijk moeten die samengaan. We hebben wat we hebben en dat moeten we zo goed mogelijk gebruiken."

'Verkopen is een must'

Voor de komende weken is het vooral belangrijk dat er hoe dan ook spelers verkocht gaan worden. "Het is passen en meten. Het is aan ons om een ondergewaardeerde speler qua transferwaarde te vinden en die de kans en ruimte te geven om te ontwikkelen. Maar dat geldt ook voor onze jeugdspelers", vervolgt Kroes.

Twee jaar géén Champions League

De afgelopen jaren was Ajax vooral actief in de Europa League. Dat heeft consequenties voor Kroes en Beuker. "Als je twee jaar op rij geen Champions League haalt en je salarishuis is niet flexibel ingericht, dan is het derde jaar heel uitdagend. Er zullen zeker spelers moeten vertrekken", luidt de boodschap van Kroes.