Problemen voor Boca Juniors in aanloop naar het WK voor clubs in de Verenigde Staten. De Amerikaanse autoriteiten weigerden een visum voor verdediger Ayrton Costa, meldt persbureau Reuters.
Costa reisde niet met zijn teamgenoten mee, die zondag al naar Miami vlogen. Zijn visumaanvraag was nog in behandeling bij de Amerikaanse ambassade in Buenos Aires. Die aanvraag werd uiteindelijk afgekeurd. "We kunnen bevestigen dat Ayrton Costa het WK voor clubs met Boca zal missen", vertelde een woordvoerder van de club aan het persbureau. "De verdediger zou woensdag afreizen, maar heeft geen visum gekregen."
Crimineel verleden
Costa accepteerde in 2023 een voorwaardelijke straf om een rechtszaak te voorkomen voor een gewapende overval in 2018 in de Argentijnse plaats Bernal. Zijn criminele verleden is de reden voor de weigering om de VS binnen te komen, schrijven buitenlandse media. De Amerikaanse ambassade in Buenos Aires geeft vooralsnog geen commentaar op de situatie van Costa.
De absentie van centrale verdediger zorgt voor problemen bij trainer Miguel Russo. Costa was een beoogd basisspeler voor Boca Juniors. Daarnaast is Marco Pellegrino, die voor het WK voor clubs overkwam van AC Milan, er niet bij vanwege een spierblessure. Daardoor is de kans groot dat veteraan Marco Rojo (ex-Manchester United) start.
WK voor clubs
Boca Juniors speelt dinsdagnacht (Nederlandse tijd) in Miami zijn eerste wedstrijd tegen de Portugese topclub Benfica. Verder zit het in de poule bij Bayern München en Auckland City uit Nieuw-Zeeland.
)