Code Arne Slot gekraakt: Liverpool gaat op discutabele wijze onderuit in eerste halve finale beker
i

Virgil van Dijk. © Getty Images

DELEN

Code Arne Slot gekraakt: Liverpool gaat op discutabele wijze onderuit in eerste halve finale beker

23:05, 08-01-2025 / Laatste Update: 23:07, 08-01-2025

Arne Slot moet met Liverpool hard aan de bak wil hij de finale van de Carabao Cup halen. Op bezoek bij Tottenham Hotspur werd met 1-0 verloren. De eerste halve finale werd opgeschrikt door een nare blessure van Spurs-middenvelder Rodrigo Bentancur.

De wedstrijd was net begonnen, of Bentancur lag roerloos op het veld. Hij bleef liggen na een snoekduik van hemzelf. De paniek was zichtbaar bij de spelers om hem heen en na een minutenlange behandeling werd hij per brancard en met zuurstofmasker van het veld gereden.

Gezapige eerste helft

Dat was ook het enige echt bespreekbare moment van de eerste helft, op de kans na die vooraf ging aan het afschuwelijke incident. a een afgeslagen corner nam Heung-min Son de bal op de pantoffel en Radu Dragusin dwong Liverpool-keeper Alisson Becker tot een redding. Na 56 minuten gingen beide ploegen dan ook doelpuntloos rusten.

Even na de onderbreking had de thuisploeg op voorsprong móeten komen. Liverpool-keeper Alisson bleef iets te rustig, waardoor Bergvall van hem de bal ontfutselde. Hij bediende Pedro Porro, die de kans kreeg om raak te schieten, maar hij vond Virgil van Dijk in het blok. In de actie die volgde wipte hij de bal naast, tot ongeloof van trainer Ange Postecoglu..

Discutabele winnende goal

Slot had genoeg gezien en bracht Trent Alexander-Arnold, Luis Diaz en Darwin Núñez. Het leverde kansen op voor de uitploeg, met name via Alexander-Arnold, die een bal van de lijn gehaald zag worden. Aan de andere kant leek Spurs op 1-0 te komen, alleen vertrok Dominic Solanke te vroeg waardoor zijn doelpunt vanwege buitenspel niet doorging.

Vlak voor tijd kwam de openingstreffer er alsnog, al werd die gemaakt door een speler die niet meer op het veld had mogen staan. Bergvall kreeg geel voor een tackle op Diaz en schoffelde een luttele minuten voor zijn goal ook Kostas Tsimikas onderuit. De scheids zag het niet en uiteindelijk schoot de 18-jarige Zweed de enige goal van de avond binnen: 1-0.

Werk aan de winkel dus voor Slot en zijn mannen, die op 6 februari op herhaling mogen.

Andere halve finalisten

Op 16 maart is de finale van de Carabao Cup op Wembley. Liverpool of Tottenham Hotspur speelt dan tegen Arsenal of Newcastle United. Laatstgenoemde club won dinsdag met 2-0 op bezoek in Londen, al lag dat volgens de trainer van de tegenstander aan de bal.