PSV wacht een ontiegelijk belangrijk Champions League-duel met Juventus op de woensdagavond, maar de aanloop ernaartoe kan haast niet erger. Zelden begon PSV een tweede seizoenshelft zo slecht. Als gevolg is de eerste plek sinds tijden weer eens verloren en zo zijn er nog meer problemen op te sommen. Maar één probleem springt er bovenuit.
Want waar PSV vorig jaar amper een doelpunt tegen kreeg, is dat nu wel anders. Dertien doelpunten kreeg PSV sinds januari al tegen, dat zijn er evenveel als in de gehele eerste seizoenshelft. Zet die 26 geïncasseerde doelpunten af tegen de 21 van vorig jaar en je kan snel de conclusie trekken dat het bij de kampioen niet loopt. Niet geheel toevallig zijn een overgroot deel van die dertien doelpunten geïncasseerd bij afwezigheid van Olivier Boscagli. Daarom is het van groots belang dat hij weer aanwezig zal zijn tegen Juventus.
18 februari 2025, 12:22
PSV bereidt zich voor op de kraker tegen Juventus in de Champions League, waarin een overwinning noodzakelijk is om door te bekeren. Peter Bosz heeft er goede hoop op dat Olivier Boscagli in zijn verdediging terugkeert.
Olivier Boscagli
De verdediging van PSV was altijd al de zwakste schakel bij de kampioen van vorig jaar. De backposities zijn vaak benoemd als kritiekpunt, maar met een goed middenveld én leider Boscagli achterin werd dat prima opgevangen.
Nu spelers als Jerdy Schouten, vorig jaar cruciaal in verdedigend opzicht, en Joey Veerman niet de vorm van vorig jaar hebben, ligt er meer druk op de verdediging. Boscagli loste dat prima op en zette Ryan Flamingo zó neer dat hij er goed uit kwam. Meermaals redde hij PSV. Maar deed dat dankzij Boscagli, zo blijkt nu.
19 februari 2025, 11:00
PSV boekte de laatste tijd mindere resultaten in de Eredivisie. De Eindhovenaren speelden de laatste drie wedstrijden in de competitie gelijk. Ajax kon profiteren van het puntverlies en is nu koploper van de Eredivisie. Toch maakt oud-voetballer Berry van Aerle zich geen zorgen en ziet hij PSV nog steeds als titelfavoriet.
Flamingo
Want met Boscagli van zijn zijde geweken is de jonge verdediger, overgekomen van FC Utrecht, geen schim meer van wie hij was. De implosie van PSV, zoals dat nu genoemd wordt, begon al eerder tegen PEC maar werd pas zichtbaar bij zijn terugspeelballetje bij NEC. Zo'n balletje had hij nog nooit gegeven. Sindsdien haalt hij zijn niveau niet meer. Met nóg een jongeling naast hem in de vorm van Adamo Nagalo, komt hij een stuk ongelukkiger uit de hoek.
18 februari 2025, 19:12
Teun Koopmeiners heeft vertrouwen in de uitwedstrijd tegen PSV in de Champions League. De middenvelder van Juventus. In tegenstelling tot de Eindhovenaren boekte de Serie A-club de laatste tijd goede resultaten. "We zijn er klaar voor."
Dromen over oud-verdedigers
Waar men vorig jaar nog lacherig deed over Andre Ramalho zal menig PSV-fan ondertussen terugverlangen naar de krullige Braziliaan. Het maatje van Boscagli was degelijk, kon iets minder voetballen, maar stond altijd goed. Boscagli kon het voetbal regelen, hij deed de rest. Zo'n speler heeft PSV weer nodig, want waar iedereen over het spitsenprobleem praat, is het gebrek aan kwaliteit in de defensie een nog groter probleem. Ook woensdagavond tegen Juventus. Dat is een moeilijk scorende ploeg, maar schoot toch twee keer raak in de heenwedstrijd.
Nagalo werd gehaald, maar haalt zijn niveau niet. Flamingo haalt een degelijk niveau, maar moet een ervaren rot naast zich hebben. Daarom moet Boscagli zo gauw als mogelijk terug zijn bij PSV, Bosz hoopt zelfs woensdagavond, zo deelde hij mee op de persco. Daarbij moet Earnest Stewart voor de zomer een giga-verdediger binnen halen. PSV heeft die nodig voor organisatie en rust. Hetgeen nu ontbreekt achterin.
Alles over de Champions League
Check hier het laatste nieuws over de Champions League, bekijk ook het aankomende programma en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.