De slotfase van FC Twente - Sparta (3-3) was vrij onstuimig. Er werd nog een goal gemaakt, een rode kaart gegeven en helemaal aan het einde nóg een rode kaart. Het slot van de spannende wedstrijd bracht nogal wat hectiek mee. Er werd bier gegooid, maar niet gestaakt. Iets wat Sparta-trainer Maurice Steijn behoorlijk vreemd vond. "Dat vind ik ongelofelijk want we spreken met elkaar af dat er niks op het veld gegooid mag worden."
Shurandy Sambo, de rechtsback van Sparta, scoorde in de 90e minuut de gelijkmaker voor Sparta. Bij het juichen ging hij richting de camera die in de hoek van een Twente-vak stond. Daar vlogen verschillende biertjes richting Sambo en de juichende Vito van Crooij. Vervolgens richtte Sambo zijn aandacht naar het publiek dat bier gooide.
"Mijn speler juicht naar de camera en dan wordt hij eraf gestuurd met een rode kaart. Dus in plaats van staken, wordt mijn speler weggestuurd. Die snap ik niet helemaal", vertelt Steijn daarover. "Er wordt niks met het bier gedaan. Dat kan je toch niet verkopen, of wel?", vervolgde hij nog. Een dag eerder, zaterdag, werd er een wedstrijd gestaakt omdat er 1 biertje richting de grensrechter werd gegooid bij FC Groningen - NEC.
Rode kaart assistent Rijsdijk
De volgende rode kaart vond Steijn helemaal terecht. Zijn assistent Rijsdijk zorgde voor veel commotie in de laatste secondes van de wedstrijd. Hij wilde de bal grijpen, waarvan hij dacht dat die uit was. Vervolgens haalt hij daarmee een FC Twente-speler neer en krijgt hij gelijk rood.
"Die andere rode kaart, kan helemaal niet. Jeroen (Rijsdijk) wil die bal pakken en denkt dat die bal uit is - maar dat was helemaal niet zo. Die vergrijpt zich aan de bal en aan de man, en daarna bied hij gelijk zijn excuses aan.. Geen AS Roma praktijken, dat past niet bij ons."