Prachtige woorden voor Louis van Gaal en Erik ten Hag van Oranje-icoon: 'Op hen zou ik willen lijken'
i

Daley Blind heeft veel geleerd van Louis van Gaal en Erik ten Hag © Getty Images

Prachtige woorden voor Louis van Gaal en Erik ten Hag van Oranje-icoon: 'Op hen zou ik willen lijken'

16:00, 12-02-2025

Daley Blind is al jarenlang topvoetballer en maakte in Nederland, Engeland, Duitsland en Spanje al een hoop mee op het allerhoogste niveau. De 108-voudig international is inmiddels 34 jaar oud en zit dus in de nadagen van zijn carrière. Als hij later trainer wil worden, dan weet hij wel van welke oefenmeesters hij zijn inspiratie moet halen.

De ervaren Blind speelde voor Ajax (verdeeld over twee periodes), FC Groningen (huurbasis), Manchester United, Bayern München en nu het Spaanse Girona. Daarna maakte hij drie eindtoernooien mee met het Nederlands elftal. Sinds zijn debuut als tiener passeerden legio trainers de revue en van een aantal heeft de verdediger veel opgestoken.

Als hem in de podcast Met open vizier door trainer Alex Pastoor wordt gevraagd op wie Blind - als hij trainer wordt - wil lijken denkt hij meteen aan twee trainers. "Los van mijn vader zou ik op Erik ten Hag en Louis van Gaal willen lijken." Dat vraagt natuurlijk om uitleg en die heeft Blind wel.

Een van de belangrijkste dingen

"De duidelijkheid die zij gaven aan de spelers en spelersgroep. Op persoonlijk vlak, maar ook qua tactiek. Ik vind dat echt een van de meest belangrijke dingen, dat je weet wat je taak en je rol is en wat er van je verwacht wordt. Dat vind ik eigenlijk het belangrijkste." Volgens Blind waren Ten Hag (bij Ajax) en Van Gaal (Oranje en Manchester United) daar meesters in.

En vader Danny Blind?

Met wie Blind ook samenwerkte, was zijn vader Danny Blind. De man die in 1995 de Champions League won met Ajax was onder meer bondscoach en assistent van het Nederlands elftal toen zijn zoon werd opgeroepen. "Ik zou wel op mijn vader willen lijken, maar dat lijk ik wel een beetje", zo weet Blind junior. "Ik heb mijn vader niet als hoofdtrainer gehad, alleen even bij het Nederlands elftal kort."

Of Blind ook als trainer in de voetsporen van zijn vader treedt, wordt over een paar jaar ongetwijfeld duidelijk. Vooralsnog speelt de verdediger nog altijd bijna wekelijks op het allerhoogste niveau. Bij Girona, de huidige nummer acht van La Liga, is Blind een gewaardeerde kracht. Zijn contract loopt nog tot de zomer van 2026.

Alles over La Liga

Check hier het laatste nieuws over La Liga, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.