Trainer José Mourinho wéér in opspraak na bizarre actie in Turks bekerduel
i

Okan Buruk ging naar de grond nadat José Mourinho naar de grond ging. Getty Images

Trainer José Mourinho wéér in opspraak na bizarre actie in Turks bekerduel

00:03, 03-04-2025

José Mourinho, de coach van Fenebahçe, heeft zich weer eens misdragen. Ditmaal tegen zijn collega Okan Buruk in het Turkse bekerduel met Galatasaray.

Mourinho kneep de coach van Galatasaray in zijn neus. Na die bizarre actie liet Buruk zich met veel gevoel voor drama op de grond vallen. Mourinho leek hem niet hard te knijpen, maar het incident kan wel gevolgen voor hem hebben.

Mourinho werd eind februari al voor vier duels geschorst na een serie denigrerende opmerkingen. De Portugees zei onder meer dat de stafleden op de bank van Galatasaray na een opstootje 'als apen op en neer sprongen'.

Hij was ook blij dat het bewuste duel onder leiding van een Sloveense scheidsrechter stond. Mourinho is namelijk niet onder de indruk van het niveau van Turkse arbiters. Galatasaray diende na de uitspraken een klacht in en beschuldigde Mourinho van racisme.

De club kwam daarna met een juridische tegenreactie. "Wij willen publiek meedelen dat er een rechtszaak is aangespannen tegen Galatasaray vanwege een persoonlijke aanval op onze trainer Mourinho", aldus Fenerbahçe. De club eist een schadevergoeding van 1,9 miljoen Turske lira, oftewel meer dan 50.000 euro.

Drie rode kaarten

Galatasaray won het beladen duel uiteindelijk met 2-1. Victor Osimhen scoorde twee keer voor de ploeg. Sebastian Szymanski maakte het enige doelpunt voor Fenerbançe. In de blessuretijd werden nog drie rode kaarten uitgedeeld: aan Barış Alper Yılmaz en Kerem Demirbay van Gala en Mert Hakan Yandaş van Fener.