Het is nooit leuk om van je partner te verliezen. Maar in de EK-wedstrijd tussen Zweden en Denemarken moet er één speelster sowieso worden getroost door haar vriendin. De Zweedse Magdalena Eriksson en Deense Pernille Harder speelden vrijdagavond namelijk tegen elkaar. Dat leidde tot 'vreugde en verdriet'.
De twee speelsters spelen normaal in het shirt van Bayern München. Samen in één team. Maar op het EK in Zwitserland nam het liefdeskoppel het tegen elkaar op in hun eerste groepswedstrijd. Liefde moest plaatsmaken voor strijd.
6 juli 2025, 06:12
Het EK vrouwenvoetbal is het laatste kunstje van bondscoach Andries Jonker bij de Oranje Leeuwinnen. Hij staat met de Nederlandse speelsters voor een loodzware uitdaging, maar die is na de 3-0 zege op Wales een stukje simpeler geworden. Oranje zal desondanks aan de bak moeten om de knock-outfase te bereiken. Hier lees je alles over het EK voor vrouwen in Zwitserland.
Liefde
Het was een bijzondere clash tussen Denemarken en Zweden, want Eriksson (31) en Harder (32) zijn zelfs verloofd. "Normaal gesproken hoop ik dat Magda wint. Maar niet in deze partij; deze keer hoop ik dat ze verliest", vertelde Harder voor de wedstrijd.
De Zweedse verdediger en de Deense topscorer vormen sinds 2014 een stel. Vorig jaar maakten het koppel bekend verloofd te zijn. Sinds 2023 spelen ze samen bij Bayern München, waar ze kampioen van Duitsland werden en de DFB Pokal pakten. Daarvoor speelden ze samen bij Chelsea.
Op papier was het Zweeds nationaal elftal van Eriksson een stuk sterker dan Denemarken. Toch is het niet de liefdesclash geworden waar de media op hoopten. Eriksson worstelt namelijk met een blessure en bleef op de bank bij Zweden. Harder is met 64 doelpunten de topscorer van Denemarken en begon wel in de basis.
Het liefdesduel werd in het voordeel van de Zweedse vrouwen afgesloten. Zij wonnen met 1-0 dankzij een doelpunt van Filippa Angeldal. Zweden en Denemarken behoren op het EK tot groep C, net zoals Polen en Duitsland.
'Nederlandse' liefdesclash
Waar het bij het EK voor mannen vaker over broers gaat die samen in een nationaal team spelen, is bij de vrouwen een 'liefdesclash' absoluut geen zeldzaamheid. Bijna 20 procent van de speelsters op het EK valt namelijk op vrouwen.
Omdat Nederland tegen Engeland speelt in de groepsfase van het EK, is er ook een 'Nederlandse liefdeswedstrijd'. Oranje-spits Vivianne Miedema heeft namelijk een relatie met Engeland-speelster Beth Mead.
4 juli 2025, 11:40
Vivianne Miedema is al jaren samen met de Engelse voetbalster Beth Mead, maar de komende weken zijn de twee even rivalen. Nederland en Engeland treffen elkaar op het EK voetbal en Mead heeft uitleg gegeven hoe zij en Miedema in die weken met elkaar omgaan.
Sportnieuws.nl in Oranje
Tijdens het EK volgen voetbalwatcher Aron Kattenpoel Oude Heerink en camerajournalist Leah Smith de Oranje Leeuwinnen in Zwitserland op de voet. Het duo maakt dagelijks een Sportnieuws.nl in Oranje-videopodast. Deze verschijnt iedere ochtend om 06.00 uur op deze site, YouTube en op je favoriete podcastplatform. Bekijk de aflevering met René Roord hieronder.