Quincy Promes zit nog steeds vast in Dubai, waar hij vrolijk voetbalt bij United FC en muziek plus bijbehorende muziekvideo's opneemt. Hij mag de Verenigde Arabische Emiraten niet uit vanwege een lastige juridische kwestie.
Promes is in 2023 vanwege een steekpartij veroordeeld tot achttien maanden celstraf. In januari van 2024 werd negen jaar celstraf geëist tegen Promes vanwege zijn betrokkenheid bij het smokkelen van 1350 kilogram cocaïne in de haven van Antwerpen. Een maand later wordt hij uiteindelijk veroordeeld tot zes jaar cel.
Eind februari 2024 maakte Promes opnieuw een misstap. Hij ging met zijn toenmalige club Spartak Moskou op trainingskamp naar Dubai, maar woerd daar op het vliegveld aangehouden omdat hij betrokken was bij een auto-ongeluk. Nederland vroeg om zijn uitlevering. Dat verzoek is een jaar later nog steeds in behandeling.
Muziek van Quincy Promes
In de muziekvideo's die hij sindsdien op internet plaatste, zette Promes in op een hard en ongenaakbaar imago. Schijnbaar wilde hij de boodschap uitdragen, dat hij als een koning leeft in Dubai. Nachtclubs, vriendinnen, gouden kettingen, flitsende sportauto's: Promes had het allemaal en niemand kon hem wat maken.
7 januari 2025, 22:27
Noa Lang plaatste dinsdag een foto van hemzelf samen met Steven Bergwijn en de veroordeelde Quincy Promes in Dubai. Dat was voer voor een flinke discussie bij De Oranjezomer.
'Rain'
In een track die hij op Valentijnsdag 2025 dropte, 'Rain', gooit Promes het over een andere boeg. Plots wil hij kwetsbaar overkomen, als een man met verdriet en wroeging. Hij zingt dat hij echt wenst dat zijn pijn wordt weggespoeld.
"Wat ik voel in mijn ziel, ik hoop dat morgen nog niet komt", klinkt het, met een stem die honderd keer door Autotune is gehaald. "Ik ben aan het schreeuwen onder water. Het lijkt alsof niemand me kan horen."
5 januari 2025, 13:40
Na zijn doorbraak bij Go Ahead Eagles en FC Twente werd Quincy Promes een grote toekomst in het voetbal toegedicht. Met clubs als Ajax en Sevilla op zijn cv is dat niet mislukt, maar bij de naam Promes wordt nu vooral aan andere zaken gedacht: een steekpartij en betrokkenheid bij drugshandel. Een turbulent levensverhaal over voetballen, rappen, Rusland en Nederland vermijden.
"Ik ben gevallen, maar ik weet, ik kom van boven", zo gaat hij verder. "Ik ben ergens in een kelder aan het dromen. Met de duivel. Maar ik kijk hem in zijn ogen. En zijn engelen hebben me gebroken. Ik ben al zo vaak bedrogen."
DreamDoll
Vorig jaar leek het erop dat Promes een relatie had met de muzikante DreamDoll. Toch kwam nooit een bevestiging van hun band. Wel is de Amerikaanse zwanger.
Daarover schreef ze dit op Instagram: "Niemand weet hoe mijn kind is verwerkt. En niemand weet wiens zaad is gebruikt. Als je me in het verleden met iemand hebt gezien, dan betekent het niet, dat ik in de toekomst ook omga met die persoon. En laat me dit zeggen: DE VADER VAN MIJN KIND IS GEEN GETROUWDE KEREL. Het Einde."