Wout Weghorst is zó trots op dat hij geselecteerd is voor het EK met het Nederlands elftal, dat de spits er emotioneel van wordt als hij ernaar gevraagd wordt. Zondag na de topper tegen RB Leipzig (2-2) vroeg de interviewer aan Weghorst wat hij ervan vindt dat hij is opgenomen in de voorlopige selectie voor het EK voetbal volgende maand. Hij kan zijn tranen bijna niet bedwingen. Check het fragment hierboven.
Richard Witschge kende een geweldige tijd bij Ajax en speelde in de gouden generatie van de Amsterdamse club. Hij speelde in totaal 11 jaar in het eerste, verdeeld over twee periodes. Daar kreeg hij natuurlijk te maken met Johan Cruijff. In het programma Football Island haalt hij mooie herinneringen op aan Cruijff. "Dan ging ik verhuizen, kwam hij gewoon met broodjes langs."
De naam van Perr Schuurs hoorde je de afgelopen jaren vrijwel nooit voorbij komen. De verdediger kampte immers met een zware blessure en lag er jaren uit. Die moeilijke periode maakte het ook mentaal erg zwaar voor de oud-Ajacied.
Voor NEC-aanvoerder Tjaronn Chery zijn het weken vol uitersten. Op het veld beleeft hij een sterk seizoen met de Nijmegenaren, maar daarbuiten stond zijn leven plots ook even op zijn kop door de zogeheten paspoortgate. Tegelijkertijd was er ook prachtig nieuws in huize Chery: de 37-jarige middenvelder werd voor de vierde keer vader.
Japanners voeren zondag de boventoon tijdens NEC - Feyenoord in de Eredivisie. Liefst vier spelers van het land dat op het WK voetbal de eerste tegenstander van Oranje nemen het tegen elkaar op. Kodai Sano en Koki Ogawa bij NEC en aan Rotterdamse kant Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe. In Nijmegen floreren de Aziaten, met dank aan elkaars aanwezigheid.
Johan Voskamp werkt als mentale coach met voetballers en mensen uit het bedrijfsleven en weet als geen ander hoe hard dat wereldje kan zijn. Als oud-voetballer kent hij de dynamiek van binnenuit en ziet hij hoe groot het taboe rondom mentale problemen nog altijd is. In gesprek met Sportnieuws.nl legt hij uit waar dat vandaan komt en wat er moet veranderen. “Sporters maken het voor zichzelf soms erg lastig.”
Meld je aan en ontvang het laatste nieuws rechtstreeks in je inbox.
Mis geen spannende evenementen, exclusieve tickets en unieke updates!