De Nederlandse volleybalsters hebben woensdag een pijnlijke nederlaag geleden in de Nations League. Tegen gastland China kwam de ploeg nog wel op 1-0 voor in sets, maar daar bleef het bij.
De ploeg van bondscoach Felix Koslowski verloor in vier sets van gastland China. De setstanden waren 25-21, 23-25, 23-25 en 21-25. De Nations League an sich boeit niet zoveel, alleen worden op basis van de eindstand nog resterende tickets voor de Olympische Spelen verdeeld. Nederland zal zo hoog mogelijk moeten eindigen om kans te maken op die tickets. Na twee zeges en drie nederlagen gaat het nog niet al te best.
Concurrent Duitsland verslagen
De eerste vier wedstrijden werden in Turkije gespeeld en leverden dus twee zeges en twee nederlagen op. Wel werd er gewonnen van directe concurrent Duitsland, wat weer een beetje hoop geeft. De wedstrijd tegen China werd ook in China gespeeld. Dat is het gastland voor duels vijf tot en met acht.
19 mei 2024, 16:11
De Nederlandse volleybalsters hebben een belangrijke slag geslagen in de strijd om een olympisch ticket. Oranje versloeg Duitsland in de Nations League, een rechtstreekse concurrent in de strijd om dat ticket, met 3-1. De setstanden waren 25-21, 21-25, 25-23 en 25-20.
Nog zeven wedstrijden
Nederland speelt in China verder nog tegen Brazilië, Dominicaanse Republiek en Frankrijk. Daarna wachten de afsluitende vier duels in Japan tegen Servië, Verenigde Staten, Canada en Zuid-Korea. Lees hieronder hoe het kwalificeren voor de Zomerspelen in parijs werkt. Nederland werd in 2016 vierde op de Spelen in Rio, maar ontbrak daarna op de Spelen in Tokio (2021).
12 juni 2024, 12:00
Het is nog maar ruim een maand tot de Olympische Spelen in Parijs van start gaan, maar het is nog niet bij alle sporten bekend wie er in Frankrijk precies gaan strijden om de medailles. Volleybal is een van die sporten en de Nederlandse mannen én vrouwen kunnen zich allebei nog plaatsen.