Broer van Brian Brobbey scoort op WK voetbal voor ander land dan Nederland

Rick Kraaijeveld • 28 juni 2026 om 01:34
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Broer van Brian Brobbey scoort op WK voetbal voor ander land dan Nederland
i

©Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Rick Kraaijeveld • 28 juni 2026 om 01:34

Brian Brobbey zal met een lach voor de televisie hebben gezeten tijdens het duel met Ghana en Kroatië. De 1-1 van Ghana werd door een bijzonder persoon gescoord. Namelijk de broer van Brobbey: Derrick Luckassen. Het was niet genoeg om te winnen maar ze gaan wel door naar de knock-outfase. Een bijzonder moment voor de familie.

Het was een bijzonder moment voor Brian Brobbey en met name Derrick Luckassen. De broer van de Oranje-spits maakte zijn debuut namens Ghana op het WK, stond in de basis en bekroonde zijn debuut met een doelpunt. Bij een 1-0 stand maakte hij de gelijkmaker. uit een vrije trap schoof hij van dichtbij de bal langs de Kroatische doelman. Maar dat bleek toch niet genoeg te zijn. Het werd 2-1 voor Kroatië.

Doelpunt bij debuut

Het was een belangrijke wedstrijd waarin Luckassen zijn debuut mocht maken. Kroatië had maar één puntje meer dan Ghana in de groep, dus wat dat betreft was alles nog mogelijk. Kroatië was vooral in de eerste helft een stuk beter, daarna lag het initiatief meer bij Ghana. Maar heel erg is het allemaal niet: Ghana is alsnog door als derde in de groep. Wie zij treffen in de volgende ronde, is nog even afwachten. Dat wordt Colombia of Portugal.

Het zal een bijzonder moment geweest zijn voor Derrick Luckassen, die eerst helemaal niet was opgeroepen voor het toernooi. Hij maakte pas in maart van dit jaar zijn debuut. De speler van Pafos FC op Cyprus werd alsnog opgeroepen omdat Alexander Djiku in de voorbereiding geblesseerd afhaakte.

Brian Brobbey

Al snel werd de link gelegd tussen Luckassen en Brobbey, zijn broer bij het Nederlands elftal. Luckassen speelt met de achternaam van zijn moeder op de rug, net als Kevin Luckassen, die ook een van de broers is. De laatste voetballende broer, Samuel, speelt wél met Brobbey op de rug. Lees hieronder waarom de broers voor verschillende landen spelen.

WK voetbal

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover