De Nederlandse schaatssters zijn echt wel wat gewend, maar wat hen deze week overkwam, dat hadden ze niet aan zien komen. En vooral Angel Daleman (18) had het daar erg zwaar meer.
Donderdagmiddag ging Daleman samen met haar teamgenotes van Team Essent en de ontwikkelingsploeg op pad om wat kilometers te fietsen. De afgelopen weken is het heerlijk weer geweest en daar waren de vrouwen dan ook op gekleed. Maar Daleman, Suzanne Schulting, Sanne in 't Hof, Chloe Hoogendoorn, Meike Veen en Rosalie van Vliet moesten zich al tijdens de rit opwarmen onder een dekentje.
16 mei 2025, 19:13
Schaatssensatie Angel Daleman (18) kwam vorig seizoen als een komeet. Alle ogen zullen na de zomer, in het olympisch schaatsseizoen op de wereldkampioene op de teamsprint zijn gericht. En daar heeft de Leiderdorpse helemaal geen moeite mee.
Klappertandende Daleman
Vooral Daleman had het zwaar, zo bleek uit beelden die In 't Hof deelde op Instagram. In een video staan de vrouwen van Team Essent te wachten bij een brug die open staat als In 't Hof haar collega's één voor één langsgaat. Schulting was in haar col gekropen, terwijl Daleman stond te klappertanden. 'Zijn ook niks meer gewend, gelukkig schijnt de zon', schreef In 't Hof gekscherend.
9 mei 2025, 11:00
Schaatssensatie Angel Daleman is blij dat er aan alle onrust een einde is gekomen. Jarenlang was ze een soort buitenbeentje, omdat ze bij geen enkel team hoorde. Daar is sinds haar definitieve overstap naar Team Essent een einde aan gekomen.
Wat blijkt? Even eerder werd het zestal overvallen door een enorme plensbui. En daar is de zomerse wielerkleding niet op gemaakt. Met bibberende topschaatssters als gevolg.
Voorbereiding op olympisch seizoen
Waar ploegen als IKO-X2O en Reggeborgh naar de Spaanse zon zijn vertrokken, vertoeft Team Essent nog in Nederland. En dat was de voorbije weken best prima vanwege het zonnige weer. Maar donderdag was het behoorlijk wisselend en dat hebben de vrouwen van de ploeg in het magenta gemerkt.
10 mei 2025, 04:00
In het leven van een topsporter kan in korte tijd veel veranderen. Dat weet Suzanne Schulting maar al te goed. Jarenlang was ze shorttrackkoningin, maar inmiddels maakt ze al bijna een jaar indruk op de langebaan. Met nog negen maanden tot aan de Olympische Spelen belooft dat dus een hoop, maar Schulting weet ook al te goed hoe het vreselijk tegen kan zitten.
De voorbereiding op het nieuwe seizoen is inmiddels alweer een tijdje onderweg. Team Essent weet waar het allemaal om draait, de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan. Op de verschillende trainingskampen wordt nu de basis gelegd. De ploeg van Daleman en co vertrekt dit weekend overigens naar Collalbo.
Doel Angel Daleman
Voor Daleman is zo'n olympische cyclus nieuw, zij is begonnen aan haar tweede seizoen tussen de profs. "Als ik naar de Spelen ga, dat zou natuurlijk het allermooiste zijn", reageerde Daleman onlangs voor de camera van Sportnieuws.nl.
15:00 - 08-05-2025
Trotse topschaatsster Angel Daleman: 'Dat neemt niemand mij meer af'
Hoewel de zomer nog moet beginnen, zijn onze schaatsers hard aan het werk om zich voor te bereiden op het nieuwe schaatsseizoen. Misschien nog wel belangrijker: op de Olympische Spelen. We gingen langs op trainingskamp bij Team Essent en spraken daar onder anderen met Angel Daleman.
"Maar ook als ik mezelf weer flink verbeter", aldus Daleman. "Haal ik het dan niet en ik heb er alles aan gedaan, mezelf verbeterd en is de rest gewoon beter, dan is het voor 80 procent geslaagd. 95 procent als ik naar de Spelen ga en 100 als ik daar een medaille haal."