'The Grinch' Peter Wright wilde op WK darts onder de radar blijven: 'Niet echt gelukt hè?'

Trevor Wagener • 09:27, 16-12-2022 / Laatste Update: 13:44, 06-08-2024

Peter Wright is door op het WK Darts! 'Snakebite' versloeg - verkleed als The Grinch - Mickey Mansell met 3-0 en stond nadien vrolijk de pers te woord.

2 jaar terug won Wright, eveneens verkleed als het kerstmonster, zijn 1e ronde van Steve West (3-1). "Onder de radar blijven... Ja, dat is niet echt gelukt hè?", grapte Wright na zijn partij tegenover het aanwezige journaille in Londen, al wijzend naar zijn outfit.

Sneeuw

Dat was helemaal niet erg, vond Wright: Londen ligt bedolven onder een pak sneeuw en dat is ook merkbaar in Ally Pally. "Het was een beetje kouder dan normaal, eerlijk gezegd. Maar wat verwacht je als het buiten 5 graden vriest? Het was frisjes, maar gelukkig had ik extra laagjes aan."

Dat Wright weer grapjes kan maken in zijn groene outfit komt vooral ook omdat het een stuk beter gaat met zijn vrouw, Jo. Zij werd tijdens de Grand Slam of Darts naar het ziekenhuis gebracht met een ingeklapte long als gevolg van een complicatie na een galblaasoperatie. Donderdagavond was ze 'gewoon' weer van de partij.

Liefde

Sterker nog: zij is als kapster altijd verantwoordelijk voor de wonderlijke creaties van de Schot. "Het gaat goed met haar. Woensdag zeiden de chirurgen dat alles goed was, dat was een hele opluchting. Alsof er een muur vol met bakstenen van mijn schouders viel. Daardoor kan ik nu genieten van het WK."

Op het WK is hij titelhouder, maar helemaal lekker zat Wright vanwege Jo's situatie niet in zijn vorm. "Om eerlijk te zijn speel ik het hele jaar al verschrikkelijk. Dat is waarom ik niet de topfavoriet ben. Michael (van Gerwen, red.) heeft tegenstanders vernietigd maar het maakt mij niet uit als mensen het over alle goede spelers hebben en niet over mij. Natuurlijk wil ik winnen, maar dan moet ik wel beter spelen, want ook vanavond ben ik niet blij met mijn optreden."

Rustig aan

Ondanks een mager gemiddelde van 88,34 zette hij Mansell toch simpel aan de kant. "Het was geen nadeel voor me dat hij de 1e wedstrijd van de avond ook al moest spelen. Ik ben blij dat hij niet echt op kwam dagen en dat ik door ben. Anders had het een heel slechte Kerstmis voor mijn familie geworden. Nu heb ik veel tijd om me voor te bereiden en mezelf te verbeteren", aldus Wright, die pas op dinsdag 27 december weer speelt tegen Kim Huybrechts of de Zuid-Afrikaan Grant Sampson.