DELEN

🎥 | Frenkie de Jong baalt van vroege uitschakeling: 'Het voelde zwaar'

Trevor Wagener â€¢ 22:39, 27-06-2021 / Laatste Update: 17:47, 06-08-2024
Trevor Wagener â€¢ 22:39, 27-06-2021 / Laatste Update: 17:47, 06-08-2024

Frenkie de Jong wist na afloop van de EK-uitschakeling tegen Tsjechië (0-2 verlies) niet precies waar het aan lag. Een leuk toernooi voor het Nederlands elftal ging na 2 goals van de Tsjechen als een nachtkaars uit.

"De 1e helft speelden we ook niet zo goed", zei de Barcelona-middenvelder bij de NOS. "Het leek alsof we moe waren. Voor veel spelers was het de grootste wedstrijd uit hun loopbaan. Onze kracht kwam niet van de grond. De 1e helft was niet goed genoeg ook al gaven we weinig weg."

'Niet alleen de schuld van Matthijs de Ligt'

In de 2e helft ging het vervolgens beter volgens De Jong. "Meer kansen maar toen kregen we de rode kaart. Het was geen onderschatting want we wisten dat het lastig zou worden. We kwamen gewoon niet los. Het was niet de beste wedstrijd." Een toernooi om te vergeten, aldus De Jong. "Als je eruit gaat in de 8ste finale, is dat niet goed."

Lag het aan de speelwijze, dan? De Jong vond van niet. "We hebben de Hollande school niet overboord gegooid. We hebben aanvallend voetbal gespeeld en veel goals gemaakt." Ook was alle schuld op Matthijs de Ligt afgeven overdreven, aldus De Jong. De Ligt zelf trok het boetekleed aan. "Dat is gewoon erg knap van hem dat hij dat doet, maar het ligt niet alleen aan hem."