Jens van 't Wout heeft een merkwaardige halve finale op de WK shorttrack achter de rug. De ster van de Olympische Spelen was onderdeel van een chaotische 500 meter in Canada. Van 't Wout kwam hard ten val, maar kende toch een meevaller. Mede daardoor kon hij even later een fraaie medaille grijpen.
De 500 meter zorgde op de Olympische Spelen nog voor een hoop spektakel. Van de vijf finalisten kwamen er destijds drie uit Nederland: Jens van 't Wout, Melle van 't Wout en Teun Boer. Laatstgenoemde kwam in een finale vol chaos ten val, waarna de broertjes Van 't Wout het zilver en brons pakten achter de Canadees Dubois. Dat leverde emotionele beelden op van de broers die dolgelukkig en emotioneel waren dankzij elkaars medaille.
Melle van 't Wout werd op de WK in de heats gediskwalificeerd en in de halve finales ging het voor Jens helemaal mis. De Canadees Dubois reed in de laatste ronde vooruit en daarachter was Van 't Wout verwikkeld in een felle strijd met de Turkse shorttracker Furkan Akar. Die viel en Van 't Wout werd meegenomen in zijn val. Ook de Pool Pigeon werd vervolgens geschept door de Nederlander.
Meevaller en zilver voor Van 't Wout
Het leek er dus op dat Van 't Wout, die hard viel, zijn plek in de finale in rook zag opgaan. Maar na lang beraad van de jury kreeg hij een fijne opsteker: de Nederlander werd toegevoegd aan de finale, die kort daarna plaatsvond. Hij moest wel op de vijfde plek starten, waardoor het lastig werd om voor het goud te gaan op de korte afstand.
Van 't Wout liet zich niet uit het veld slaan en ondanks een pijnlijk been schaatste hij in de finale naar het zilver, achter Dubois. De Canadees werd na olympisch dus ook wereldkampioen op die afstand. Het brons ging naar de Turkse shorttracker die met de Nederlander in botsing kwam in de halve eindstrijd.
Goud voor de vrouwen
In de halve finale daarvoor ging het ook al mis. De Canadees William Dandjinou kwam ten val en knalde in de kussens. Dat gebeurde hem eerder op de avond ook al. Nederland won zaterdag al vroeg op de avond één medaille: Xandra Velzeboer greep zilver op de 1000 meter. Later op de avond was er ook nog een wereldtitel voor Oranje. De vrouwen namen revanche voor de pijnlijke Winterspelen en pakten het goud.
)