De wonderbaarlijke wederopstanding van Ajax dit seizoen gaat gepaard met voetbal waar slechts weinigen warm en enthousiast van worden. Onder leiding van trainer Francesco Farioli gaat het achterin geweldig, maar ontbreekt het voorin aan creatieve uitspattingen. Buitenspeler Mika Godts (19) erkent nu in bedekte termen dat hij het ook liever anders had gezien.
Maak je een ranglijst op basis van gemiddeld aantal schoten per wedstrijd op goal, dan staat Ajax slechts negende in de Eredivisie. En bij pakweg PEC Zwolle en RKC zijn er gemiddeld per duel meer dribbels te bewonderen. Dat strookt niet met de veelbesproken Ajax-filosofie.
Champagne-voetbal
"Ik zou het liefst champagne-voetbal willen spelen, maar dat gaat niet altijd", zegt Godts bij de persconferentie voor het treffen met Eintracht Frankfurt in de Europa League. Die heenwedstrijd in de achtste finale is op donderdagavond.
"We moeten soms ook kijken naar resultaat en goed staan als team. En dat staat het meestal. Aanvallend kan het voetbal altijd beter. Daar werken we ook wel aan. Na het duel met Almere City vielen er weinig harde woorden omdat we hadden gewonnen, maar het is niet zoals we willen spelen, helemaal niet."
22 februari 2025, 10:42
Mika Godts is dit seizoen de linksbuiten van Ajax. Dat zullen in de zomer misschien niet de meeste mensen verwacht hebben, maar na de transfersoap op Deadline Day bleef de jonge Belg als enige speler over op zijn positie. Een halfjaar later staat hij met Ajax bovenaan. "Vorig jaar was iedereen meer met zichzelf bezig."
Eigen spel
Vorig weekend was Ajax flets in de uitwedstrijd tegen Almere City (0-1), dat laatste staat in de competitie. De bal was vooral na rust zelden nog op de helft van de Flevolanders.
"Dat is niet omdat we ons eigen spel niet willen spelen. Hoe het wel komt, kan ik ook niet verklaren, als aanvaller zijnde. Maar het was zeker niet wat we wilden", aldus de Belg.
5 maart 2025, 13:00
Eddie Pasveer, de vader van Ajax-keeper Remko, speelde een belangrijke rol in de carrière van zijn zoon. De twee trainden samen bij Heracles en Eddie zag Remko van dichtbij uitgroeien tot een complete keeper. Dat bracht ook wel eens spanningen met zich mee.
Teamgeest
Ajax stond in oktober 2023 eventjes op de laatste plaats van de Eredivisie. Nu, nog geen anderhalf jaar later, zijn de Amsterdammers uit dat dal geklauterd en lijkt de landstitel behalen een zeer realistisch doel. Godts gaf in februari nog een verklaring voor die ommekeer.
"Het is een team met karakter", vindt Godts. "We nemen het echt samen op tegen de tegenstander. Als dat iets minder is zie je ons zowel aan de bal als zonder bal verminderen. Dat komt door de nieuwe trainer en de staf. Iedereen werkt aan hetzelfde, terwijl vorig jaar iedereen meer voor zichzelf bezig was."
3 maart 2025, 22:12
Ajax dendert in volle vaart af op de landstitel in de Eredivisie. Dat is een zin die maanden geleden weinig mensen durfden uit te spreken, maar door een sterke serie en een ware ineenstorting van PSV staan de Amsterdammers ruim bovenaan in de competitie. Toch is het volgens Johan Derksen niet zo knap als Ajax landskampioen wordt.
Alles over Europa League
Check hier het laatste nieuws over de Europa League, bekijk ook het aankomende programma en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.