Ajax vloog dinsdagavond op pijnlijke wijze uit het bekertoernooi. Tegen AZ speelde het weinig klaar en ging het met een 2-0 nederlaag terug naar Amsterdam. Meteen na afloop kwam er een enorme bak kritiek op het spel van de Amsterdammers.
Kenneth Perez, analist bij ESPN, wist namelijk niet wat hij zag tijdens de wedstrijd waar Ajax vlak voor rust op achterstand kwam door een goal van Wouter Goes. Na rust besliste Mexx Meerdink het duel vlak voor tijd. "Ik weet echt niet waar ik naar heb zitten kijken, qua Ajax in de tweede helft", zo viel de oud-speler met de deur in huis. "Zo futloos, zo machteloos."
14 januari 2025, 20:37
Ajax kan in ieder geval één prijs vergeten aan het eind van het seizoen. De Amsterdammers van Francesco Farioli werden dinsdagavond uitgeschakeld door AZ. In Alkmaar kwam Ajax opnieuw matig voor de dag en werd een van de opvallendste speler van de avond uiteindelijk de matchwinner: 2-0.
Actie Brian Brobbey typerend
De wissel van Brian Brobbey na ruim een uur spelen vond Pérez typerend voor de instelling van de Ajacieden. Hij ging naar de kant en werd vervangen door Wout Weghorst, maar hoe dat gebeurde zei volgens de analist genoeg. "Je staat 1-0 achter, het duurt één minuut voordat Brobbey en Jordan Henderson van het veld af zijn. Alles wat er in kwam heeft nul komma nul inbreng gehad. Ook niet iets van een formatiewisseling..."
Hard oordeel over Ajax
Ajax is allerminst goed begonnen aan 2025. Afgelopen weekend werd nipt gewonnen van hekkensluiter RKC (2-1) en nu ligt het dus al vroeg uit de beker. Pérez is hard in zijn oordeel over de ploeg van Francesco Farioli. "Jordy Clasie heeft met twee vingers in de neus tegen al die toptalenten op het middenveld lopen ballen. AZ had weinig wapens. Als er een kans was voor Ajax om van AZ te winnen, dan was het vandaag." Onder meer Ruben van Bommel en Mayckel Lahdo ontbraken bij de Alkmaarders. Dat gebeurde dus niet.
14 januari 2025, 19:31
Ajax kan zes weken niet beschikken over Owen Wijndal. De linksback is geblesseerd geraakt. Hij stond op de nominatie om te vertrekken, maar dat lijkt nu niet te gaan gebeuren.
Door de troosteloze avond in Alkmaar weet Ajax dat het in ieder geval één prijs niet gaat winnen. De club staat nog tweede in de Eredivisie en is nagenoeg zeker van de knock-outfase van de Europa League.