Smaakmaker Noa Lang doet precies wat hij wil. Kritiek doet hem maar weinig, al snapt de sterspeler van PSV en Oranje-international wel dat men veel over hem praat. “Ik ben heel interessant man, oprecht.” Kleurrijke voetballers worden weliswaar met uitsterven bedreigd, maar Noa Lang blijft altijd één van de grote uitzonderingen.
Het is nog tegen de ochtend als Noa Lang het veld op komt voor het interview. “Moe, man”, laat hij weten. Hij is geen ochtendmens, vertelt hij lachend. Toch is hij scherp in het interview. Zoals men Lang kent: zijn antwoord klaar en goudeerlijk. Bijvoorbeeld op de vraag: 'Zijn er maar twee type mensen die wat van jou vinden?' Hij lacht. “Als je van mij houdt, dan ben je voetballiefhebber. Als je niet van mij houdt, dan heb je niet zoveel met voetbal.”
13 november 2024, 18:00
Er zijn behoorlijk wat noten te kraken voor Ronald Koeman bij Oranje. Onder andere de spitsenpositie. Maar met de terugkeer van Noa Lang ook op de linkerkant van de aanval. "Ik was altijd al gecharmeerd van hem maar niet van zijn houdingen", zegt Ronald de Boer over de linksbuiten die sinds veertien maanden weer bij het Nederlands elftal zit.
Oranje
Nu hij weer bij Oranje zit, na veertien maanden afwezigheid, is hij klaar om weer te vlammen. Al weet hij, meer dan ooit, dat het tijd nodig heeft. Maar ook weet hij wat-ie kan brengen bij het Nederlands elftal. “Creativiteit, schijt en lef. Gewoon wat ik eigenlijk altijd doe. Voor mij is het niet eens een vraag wat ik toevoeg."
"Als ik fit ben… succes ermee (aan de tegenstander, red.). Ik wil natuurlijk alles spelen, maar weet waar ik vandaan kom. Ik heb Cody (Gakpo, red.) als concurrent, die altijd levert bij Nederland. Het is aan mij om die concurrentie aan te gaan. Dan weet ik dat ik nog veel interlands achter mijn naam ga krijgen en beslissend ga zijn", zegt hij in gesprek met Sportnieuws.nl.
Generatiekloof
Lang is een speler die van het spelletje houdt, zijn eigen plan trekt en maar weinig geeft om wat anderen van hem vinden. Misschien is dat ook wel zijn kracht, misschien ligt daar ook het succes. Het voorbeeld met Hans Kraay Jr. komt naar voren, waar de teruggekeerde Oranje-speler over een generatiekloof sprak. “Het is ook gewoon zo. Wij denken anders dan oudere generaties. Wij zijn groot geworden met alle poespas, dat is anders.”
27 oktober 2024, 06:20
Noa Lang scoorde zaterdagavond voor de derde keer op rij in een wedstrijd van zijn clubs PSV. Wederom promootte hij zijn nieuwe single 'Damage'. Daar vond Hans Kraay jr., namens ESPN aanwezig bij PSV - PEC, wat van. Het zorgde voor een hilarisch, warrig interview tussen beiden.
Baddest
Eén van de beste voorbeelden van de generatiekloof is zijn rapcarrière. Jongeren lopen er mee weg. Niet voor niets staat zijn laatste nummer al drie weken lang op nummer 1. Lang had een samenwerking met Ronnie Flex en tuigde een mooie marketingcampagne op. Die trok hij zelfs door tot op het veld, waar je hem een aantal keer teksten van het liedje in de camera zag roepen. Het nummer en de filmpjes waren niet weg te denken op sociale media.
26 oktober 2024, 19:35
Noa Lang heeft net op tijd de juiste vorm te pakken. Net nu zijn nieuwe nummer 'Damage' met zanger en rapper Ronnie Flex uit is scoort hij erop los. Voor de derde wedstrijd op rij vond de PSV'er het net en opnieuw zorgde hij voor wat zelfpromotie.
Maar men heeft het mis als ze denken dat dit de main focus van Lang is. Als hij moest kiezen, blijft het altijd dat mooie spelletje met de bal. “Kiezen tussen met Ronnie Flex in de ArenA staan of de Nations League winnen? Altijd Nations League. Optreden na de Nations League zou wel mooi zijn.” Toch legt dat liedje hem geen windeieren, hij krijgt ook al ontzettend veel aanvragen binnen. “Die kreeg ik hiervoor ook al. Maar nu word ik ook voor shows gevraagd, maar dat ik ga niet doen tijdens het seizoen. In de zomer zou ik het wel leuk vinden om op festivals te staan.”
25 oktober 2024, 12:41
Het is veel voetbalfans niet ontgaan: Noa Lang heeft een nummer opgenomen met rapper Ronnie Flex. De aanvaller van PSV liet deze week op het voetbalveld geen moment onbenut om zijn nieuwe nummer te promoten. "Noano is the baddest", schreeuwde Lang in de camera na zijn goal tegen Paris Saint-Germain. Het is één van de teksten van het nieuwe nummer 'Damage' dat vannacht is uitgebracht.
Sociale media
Vaak krijgt Lang kritiek op alle randzaken die hij buiten het voetbal doet. Maar ook hoe hij zich gedraagt in het veld. Lang heeft moeten leren om dat af te sluiten. “Ik krijg de waardering wel van de mensen die ik nodig heb. De rest neem ik met een korrel zout. Ik heb dat moeten leren. Maar uiteindelijk maakt dat nóg meer mijzelf. Hoe ik nu ben. Het komt misschien wel door het vaderschap. Ik haal er motivatie uit als er over mij gepraat wordt.”
20 februari 2025, 00:19
Noa Lang is zonder twijfel een van de meest opvallende spelers in de Eredivisie. De PSV-aanvaller maakte in de zomer van 2023 zijn terugkeer naar Nederland, samen met zijn vriendin Blossom Blue. Maar wat weten we over de partner van de excentrieke vleugelaanvaller, die dit seizoen meermaals in opspraak kwam vanwege zijn uitgesproken interviews?
Op social media is Lang erg actief. Hij gebruikte het platform voor het promoten van zijn nummer, maar uit ook zijn liefde voor vrienden, oude bekenden, familie en verschillende clubs. “Ik plaats wat ik leuk vind om te plaatsen, ik reageer wat ik leuk vind om te reageren”, zegt hij. Zelfs als het steekt. Zoals bij zijn vriend Patrick van Aanholt. De linksback maakte een transfer naar Sparta en Lang comment ‘Me vriend bij de club van Rotterdam’. Feyenoorders werden boos.
12 november 2024, 12:35
Het kan snel gaan: Patrick van Aanholt is officieel speler van Sparta. De voormalig Oranje-international moet de problemen van de club op de linksbackpositie oplossen. Bovendien neemt hij veel ervaring mee naar Het Kasteel.
Interessante gozer
Vroeger kon Lang zich er nog druk om maken. Nu is dat allang verleden tijd. “Sparta is in mijn ogen de club van Rotterdam. Mijn moeder is voor Sparta, heel mijn familie is voor die club. Als ik iets post, wordt er toch altijd wat achter gezocht. Als ik Ajax like, wordt daar weer wat achter gezocht. Ik volg Ajax gewoon. Dan denk ik ook: 'het is goed, ik doe wat ik wil. Maken jullie er maar weer een probleem van, ik sta wel weer in de picture.' Ik ben heel interessant man, oprecht. Ik ben iemand die veel mensen bezighoudt.”