DELEN

Pikante tip voor Ajacied na heldenrol tegen Feyenoord: 'Die is niet gek!'

13:54, 03-02-2025
Pikante tip voor Ajacied na heldenrol tegen Feyenoord: 'Die is niet gek!'
i

Kenneth Taylor trekt zijn shirt uit © Getty Images

13:54, 03-02-2025

Ajax-middenvelder Kenneth Taylor kroonde zich zondagmiddag tot de grote held van de Amsterdam ArenA door Ajax in blessuretijd langs Feyenoord te schieten, maar zorgde toch voor discussie op de tribune.

Het leek mede door een gemiste strafschop va Wout Weghorst op een 1-1 gelijkspel uit te draaien bij de Eredivisiewedstrijd tussen Ajax en Feyenoord. Ik blessuretijd stond Taylor echter aan het einde van een knappe aanval om alsnog het winnende doelpunt voor de ploeg van Francesco Farioli binnen de schieten: 2-1. De ArenA ontplofte uiteraard.

Op de tribune zat ook een aantal voormalig tophockeysters. Onder hen olympische kampioenen Naomi van As, Ellen Hoog en Kim Lammers. Die eerste twee bespraken maandagmorgen in hun Sportnieuws.nl-podcast de gang van zaken en Lammers bleek een opvallend advies in huis te hebben.

'Gouden tip'

“Ik kreeg nog een goede tip”, zo begint Van As haar verhaal. “Want Kenneth Taylor trok na zijn doelpunt meteen zijn shirt uit bij die ontlading. Op zich kan ik dat nog wel begrijpen, want je bent zo blij en dan doe je dat."

"Maar ik kreeg nog een tip van Kim, want die vond het zo dom dat hij zijn shirt uit deed omdat hij natuurlijk een gele kaart kreeg: kun je dat niet beter je broek naar beneden trekken? Of is dat ook een gele kaart?” Hoog ziet de humor van de tip wel in: “Dat is een goeie. Kim Lammers, pervers vrouwtje toch." "Die vrouw is niet gek", meent haar metgezel.

“Krijg je dus een gele kaart als je je broek naar beneden trekt?", vraagt Van As zich af. Hoog: "Wat staat er in de reglementen? Is het 'shirt uit, gele kaart' of 'kledingstuk uit, gele kaart'. Ik denk shirt uit gele kaart. Dan moeten we dat even tegen Taylor zeggen.”

“Dat kan zomaar eens de gouden tip zijn”, vindt Van As. Hoog lachend: “Volgende week iedereen zijn broek uit.” Van As besluit dan zingend: “Broek uit, broek uit!”

Het is overigens maar de vraag of de tip zo goed is, want een scheidsrechter kan een gele kaart geven als hij vindt dat een doelpunt te uitbundig wordt gevierd. Daarnaast moet een speler er altijd voor zorgen dat zijn tenue in orde is.

Luister de podcast

Tweevoudig olympisch kampioenen Ellen Hoog en Naomi van As nemen elke maandagochtend voor Sportnieuws.nl de sportweek door. Dit keer komt natuurlijk de Klassieker aan bod, maar ook de successen van Joy Beune, het gedoe rond Jutta Leerdam, de ingewikkelde keuzes van Femke Bol én het geweldige optreden van Mathieu van der Poel komen aan bod. Luister de hele aflevering in je favoriete podcastapp of hieronder:

Alles over de Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programmade stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.