PSV heeft een héél moeizame overwinning geboekt in het thuisduel met Go Ahead Eagles. Er leek in de tweede helft geen vuiltje aan de lucht, totdat Yarek Gaisorowski bij een 2-0 voorsprong plots in de fout ging. Uiteindelijk brachten de bezoekers de landskampioen nog wel aan het wankelen, maar kwam het niet verder dan 2-1. Daarmee trok PSV de zege dus tóch over de streep bij het afscheid van Luuk de Jong.
De wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt in ieder geval door De Jong nooit meer vergeten. De PSV-legende, die afgelopen zomer naar FC Porto vertrok, kreeg een waardig afscheid in het Philips Stadion. Zijn voormalige club pakte groots uit met een eretegel, lovende woorden en een bijzondere eer: de Ronaldo-perszaal werd omgedoopt tot de Luuk de Jong-zaal.
Géén penalty voor PSV
PSV begon na het afscheid van de clublegende zéér dominant aan het thuisduel met Go Ahead Eagles en dacht al vroeg de ideale mogelijkheid te krijgen om op voorsprong te kunnen komen. Anass Salah-Eddine leek in het strafschopgebied onderuit getikt te worden door Mats Deijl, maar de scheidsrechter wuifde de roep om een penalty weg. Even werd er gekeken naar de VAR, maar de mannen in Zeist oordelen dat er geen sprake van een overtreding was.
Even later wél raak
Lang hoefden PSV en de fans niet te treuren, want in de 22e minuut kwam de regerend landskampioen al op voorsprong door een uitstekende teamgoal. Een lage voorzet van Sergino Dest kon gemakkelijk worden binnen getikt door gelegenheidsspits Guus Til: 1-0. Er waren diverse kansen om de score uit te breiden, maar het vizier stond in de eerste helft niet op scherp bij de ploeg van Bosz.
Til wéér trefzeker
De Eindhovenaren schoten in de tweede helft uit de startblokken en leken daarmee al heel snel de wedstrijd zo goed als te beslissen. Ismael Saibari werd bediend met een uitstekende pass, speelde de bal slim breed naar de vrijstaande Til, die vervolgens zijn tweede doelpunt van de avond maakte: 2-0.
Er was geen vuiltje aan de lucht voor de nummer twee van de Eredivisie, totdat Yarek Gasiorowski kinderlijk in de fout ging. Hij speelde een terugspeelbal zomaar in de voeten van Milan Smit en die wist daar wel raad mee. Oog in oog met Matej Kovar stifte hij de bal koeltjes over de Tsjech heen: 2-1. In het restant van de tweede helft was het een stuk minder overtuigend van de Eindhovenaren, maar uiteindelijk trokken ze de voorsprong wel over de streep.
PSV in vorm
PSV begon wisselvallig aan de competitie, maar heeft inmiddels vier uitstekende resultaten achter de rug. Tegen NEC (3-5), Excelsior (1-2) en PEC Zwolle (0-4) wist de ploeg van Peter Bosz al de volle buit te halen. Die positieve reeks hebben ze dus weten voort te zetten in het thuisduel tegen Go Ahead Eagles met een nieuwe driepunter.
Voor het PSV-publiek werd het ook wel weer een keer tijd voor een zege, want in het Philips Stadion vielen de afgelopen resultaten tegen. Er werd verloren van Telstar (0-2), Union St-Gillis (1-3) én gelijkgespeeld tegen Ajax (2-2). Die negatieve reeks heeft PSV dus weten te doorbreken, waardoor ze zelfs de tijdelijke koppositie hebben gegrepen. De Eindhovenaren delen de eerste plaats met Feyenoord, dat zondagmiddag tegen Heracles speelt.
Alles over VriendenLoterij Eredivisie
Check hier het laatste nieuws over de VriendenLoterij Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.
)